Amerika: BM Zirvesinde Çin Başbakanına Zulmü Durdurması Çağrısında Bulundular

Amerika– Birleşmiş Milletlerin 65. Genel Toplantısına ve Yeni Milenyumun Gelişim Amaçları Zirvesine (Millennium Development Goals Summit) katılan Çin Başbakanı Wen Jiabao dahil dünya çapından liderleri kalacakları Waldorf Astoria Oteline geldiler. Üç eyaletten Falun Gong uygulayıcıları otelin önünde Çin Komünist Partisini (ÇKP) Falun Gong zulmünü durdurmaya ve zulmü başlatan suçluları adalet önüne çıkarılmaya çağıran bir protesto düzenlendiler.

Vatandaşlar Zulme Maruz Bırakıldı

11–21 Eylül tarihleri arasında Clearwisdom.net sitesinde Çin’de zulme ve işkenceye maruz kalmış uygulayıcılara ait birçok haber yayınladı. Haber kaynağına göre  aralarında üniversite öğrencileri, dükkan sahipleri, müzisyenler, öğretmenler, askerler, profesörler, avukatlar dâhil yaşamın her kesiminden insanlar bulunmaktadır.

Falun Gong Hakkında

Falun Gong, aynı zamanda Falun Dafa olarak da bilinen zihin ve beden kontrolü üzerine geleneksel bir Çin meditasyon sistemidir. Uygulama yumuşak, yavaş hareketler ve meditasyondan oluşmaktadır. Uygulama öğrenmesi kolay, zevkli ve ücretsizdir. Uygulama Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü ilkelerini temel alır. İlk olarak 1992 yılında Çin’de başlayan uygulama ardından ağızdan ağza hızlı bir şekilde tüm Çin’e yayıldı. Bugün Falun Gong, 114 ülkede 100 milyondan fazla insan tarafından uygulanmaktadır. Falun Gong’un ana kitabı 30’dan fazla dile tercüme edilmiştir.

20 Temmuz 1999’da Çin Komünist Partisi (ÇKP), Falun Gong’a karşı acımasız bir zulüm başlattığı raporlarla kanıtlanmıştır. Zulüm başladığından beri Falun Gong uygulayıcıları dünya çapında Falun Gong hakkındaki gerçeği anlatma ve ÇKP’nin işlediği suçları açığa vurarak zulme son verme çabalarına devam etmektedirler.

Haber Kaynağı:

http://tr.clearharmony.net/articles/201009/8372.html

http://www.minghui.org/mh/articles/2010/9/22/230020.html

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.