Amerikan Cerrahlar Koleji’nden “İnsansever Ödülü”

Dünyanın en saygın kuruluşlarından olan, dünyanın en önemli tıbbi meslek birliği Amerikan Cerrahlar Koleji tarafından, Profesör Mehmet Haberal’a “İnsansever Ödülü” verildi.

Amerikan Cerrahlar Koleji, yıllık tarihinde 26 kez insanlığa katkı sağlayan kuruluşlara verilmişti. 2017 yılında ise tarihte ilk kez ödül bir şahısa layık görüldü.

San Diego’da düzenlenen, 104. tıp kongresinde Haberal’ı takdim eden Kolej Başkanı Barbara Lee Bass, “27. si verilen ödülün sahibi Prof. Mehmet Haberal, üstlendiği büyük görevler, gösterdiği gönüllülük ve kariyeri boyunca yeniliğe ve araştırmaya göstermiş olduğu adanmışlık nedeniyle ödüle layık görüldü.” şeklinde açıklama yaptı.

Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı Prof. Mehmet Haberal, “Ne mutlu ki ülkemiz var. Ve bu ülkeyi kuran Atatürk, arkadaşları ve aziz şehitlerimizi her zaman her şartta rahmet ve şükranla anıyorum. Bizim görevimiz ülkemizi yüceltip, yükseltmektir. Herhalde bunun en büyük göstergelerinden biri, böyle bir ödülü dünyada ilk defa koymuşlar ve onu da bana uygun görmüşler. Ülkem adına bütün bunları yapmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyorum.” şeklinde açıklamada bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.