Anadolu Ateşi, yeni versiyonu ‘Evolution’ ile Bursa’yı ısıttı

BURSATürkiye’den çıkıp dünyada milyonlarca izleyiciye ulaşan Anadolu Ateşi Evolution, Bursa’da soğuk havada beğenildi.

Sibirya’dan Katar’a, Japonya’dan Amerika’ya 60 ülkede gerçekleştirdiği 2 bin temsille 11 milyonu aşan izleyiciye ulaşan Anadolu Ateşi Evolution, Kültür Park Açık Hava Tiyatrosu’nda izleyiciyle buluştu.

Bursa Kültür Park’ta sahne alan Anadolu Ateşi, gösterilerinin yeni versiyonu Evolution ile Semahlardan, Kafkas Dansları ve Roman havasına kadar yeni gösterilerini izleyiciyle buluşturdu.

Anadolu’nun 7 ayrı bölgesinden derlenen yüzlerce halk dansı motifinden oluşan koreografileriyle zengin Anadolu kültürünü yansıtan Anadolu Ateşi, tüm yaz boyunca Anadolu Ateşi’nin yeni versiyonu Evolution’ı sundu. Bu kapsamda Bursa’ya gelen Anadolu Ateşi, izleyenlere unutulmaz bir program sundu.

Topluluğun Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, Anadolu Ateşi’nin, sürekli kendini yenileyen bir topluluk olduğunu ifade ederek, grubun klasik Anadolu Ateşi gösterisi değil, ‘Fire of Anatolia’ ‘Evolution’ (Anadolu Ateşi-Değişim) adıyla yeni versiyonunu oynayacağını belirtti. Erdoğan, Anadolu Ateşi’nde izleyicilerin artık yeni eklenen semahlar, Kafkas dansları, dinsel törenler ve roman danslarının gösteriyi çok daha renkli kıldığın belirtti.

‘SEMAHLAR BEĞENİLDİ”

Evolution gösterisine yeni eklenen Anadolu kültür tarihinin en önemli zenginliklerinden olan Semahlar, özellikle seyirciyi mest etti. Evolution gösterisinde yeni Kafkas dansları da kullanılırken, Kafkasya’da yaşayan halkların görkemli ve kıvrak kültür zenginliği, hem Kafkas şarkılarıyla hem de Kafkas danslarıyla gösteriyi izleyenlere seyir zevki verdi. Dağıstan, Abhazya, Gürcistan, Osetya ve Alan danslarından yapılan bir kolajla zenginleştirilen gösteri, büyük beğeni topladı.

“ROMAN DANSLARI COŞTURDU”

Roman kültürü dansları, Anadolu Ateşi Evolution gösterisinde neşeli ve renkli görüntülerin yaşanmasına zemin hazırladı. Dünyanın hemen her bölgesinde dansa ve müziğe tutkuyla bağlı olan Roman kültürü, Evolution gösterisinde kendini kendi diliyle ifade etme imkanı buldu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.