Ankara İli ve İlçelerindeki Kuruluşlara Mali Destek

Ankara Kalkınma Ajansı “2011 Yılı Mali Destek Programları” başvuruları devam ediyor. Ankara ili ve ilçelerinde faaliyet gösteren kamu kurum kuruluşları ile KOBİ’lerin yanı sıra sivil toplum örgütlerinin de yararlanabileceği, toplam 20 Milyon TL’lik mali destek programları başvuruları 16 Eylül 2011 tarihine kadar devam edecek.

Ankara Kalkınma Ajansı’nın duyurusu şu şekilde:

Ankara Kalkınma Ajansı Mali Destek Programları Başladı

Ankara Kalkınma Ajansı “2011 Yılı Mali Destek Programları” başlıyor. Ankara’nın potansiyelini harekete geçirecek, toplam bütçesi 20 milyon TL olan programa başvurular 23 Haziran 2011 – 16 Eylül 2011 tarihleri arasında yapılacak.

‘Mali Destek Programları’ndan Ankara ili ve ilçelerinde faaliyet gösteren kamu kurum kuruluşları ile KOBİ’lerin yanı sıra sivil toplum örgütleri de faydalanabilecek. Toplam 20 Milyon TL’lik mali destek programları, “Turizm Potansiyelinin Harekete Geçirilmesi” ve “Yenilikçi Uygulamalar” başlıkları altında uygulanacak. Her iki program çerçevesinde 10’ar milyon TL’lik destek kullandırılması ile Ankara’da “Turizm” ve “Yenilikçilik” alanlarında önemli projelerin desteklenmesi hedefleniyor.

‘Yenilikçi Uygulamalar Mali Destek Programı’, Bilişim ve sağlık teknolojileri alanında Ankara’nın bölgesel, ulusal ve uluslararası ölçekte rekabet gücünü yükseltmeyi ve sürdürülebilir gelişmeyi sağlamayı amaçlıyor. Bu çerçevede, özellikle bilişim ve sağlık teknolojileri alanlarında ürün, süreç, pazarlama ve organizasyona yönelik yenilikçi uygulamalar desteklenecek.

‘Turizm Potansiyelinin Harekete Geçirilmesi Mali Destek Programı’, Ankara’nın turizm altyapısının geliştirilmesi, turizm faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi, ulusal ve uluslararası alanda erişilebilir ve rekabet edebilir bir turizm kenti haline gelmesini amaçlıyor. Bu amaca hizmet edecek etkin tanıtım çalışmaları, hizmet kalitesinin yükseltilmesine ve turizm faaliyetlerinin dört mevsime yayılmasına yönelik projeler program çerçevesinde desteklenecek.

Programlara, KOBİ’ler, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile kar amacı gütmeyen diğer kurum ve kuruluşlar başvurabilecek. Sağlanacak destekler başvuran kuruluşun yasal statüsüne göre değişen oranlarda eş finansman gerektirecek. Ajans tarafından verilecek destek miktarı ise proje başına 40.000 TL ile 350.000 TL arasında olacak. Projeler azami 12 ayda tamamlanacak.

Her iki mali destek programı için başvurular “Ankara Kalkınma Ajansı Proje Başvuru Sistemi” aracılığı ile kabul edilecek ve online başvuru sonrasında başvuru dokümanları Ajans’a ulaştırılacak. Daha sonra idari kontrolü geçen proje teklifleri bağımsız değerlendiriciler tarafından incelenecek. Desteklenmesi uygun bulunan projeler ise Ajans resmi internet sitesinden ilan edilecek.

Ankara’nın potansiyelini harekete geçirecek söz konusu iki mali destek programı kapsamında proje hazırlamak isteyenler için Ajans ayrıca bilgilendirme ve proje hazırlama eğitimleri düzenleyecek.

Ankara Kalkınma Ajansı, bu mali destek programları ile kentin ekonomik gelişimini hızlandırmayı öngörmekte. Destek programları ile ilgili detaylı  bilgi Ankara Kalkınma Ajansı resmi internet sitesi olan www.ankaraka.org.tr adresinden edinilebilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

T.C. Ankara Kalkınma Ajansı

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.