Ankara’da Falun Dafa Tanıtımı Yapıldı

Fotograf:Epochtimestr
Fotograf:Epochtimestr

Ankara’da bulunan Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde  Falun  Dafa tanıtımı yapıldı. 1 Aralık 2015 Salı günü ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleştirilen tanıtım sırasında çok sayıda öğretmen ve öğrenci tanıtım için hazırlanan standın yanına gelerek  Falun Dafa hakkında bilgi almak istediklerini söylediler. Uygulayıcılar Falun Dafa’nın güzelliğini  anlattılar. Hazırlanan lotus çiçekleri  cd ve broşürler isteyenlere dağıtıldı.

Bir kaç  öğrenci önceden asılan tanıtım afişinin fotoğrafını çekip  uygulayıcıları beklediklerini söylediler. Uygulayıcıların  tanıtım standını hazırlamasını sabırla bekleyip egzersizlere katılan ve uygulayıcılardan ayrıntılı bilgi alan ve uygulamayı kesinlikle yapmak istediklerini söyleyenler oldu.

Birkaç Çinli öğrenciye Çince hazırlanan Falun Dafa tanıtım konuşması dinletildi. Okulun dekan yardımcısı ve birkaç öğretim üyesi de standa gelerek bilgi aldı ve kendilerine broşür verildi.

Bir öğrenci uygulamayı Almanya’da duyduğunu Türkiye’de  böyle bir tanıtımın olmadığını sandığını söyledi. Kendisine Türkiye’deki uygulamalar hakkında bilgi verildi.

Çin’de Dafa uygulayıcılarına uygulanan zulüm hakkında da bilgi verildi. Bu esnada orda bulunanlar  bu konuyu daha önce hiç duymadıklarını söylediler ve anlatılanları ilgiyle dinlediler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.