Ankara’da Kar Küreme Aracı Kontrolünü Kaybederek Eve Girdi

kardan kayan arac eve girdiAnkara’da yoğun kar ve buzlanma kazalara sebep oldu. Bir kar küreme makinesi, karları temizlemek amacı ile yokuş aşağı inerken yolların buzlu olması sebebiyle kaymaya başladı. İlk önce park halindeki arabayı ezerek üzerinden geçti ve ardından bir eve girdi. 2 katlı eve girmesi sonucu 3 kişi yaralandı.

Çarpma sonucu 2 katlı binanın bir duvarı tamamen yıkıldı. Evde bulunan 3 kişilik aile ezilmekten kurtuldu. Neriman Kırközler (60), oğlu Muhammed (25) ve torunu Berzan (3) kazada yaralandı. Komşular sağlık ekiplerine haber vererek yararlıların hastaneye kaldırılmalarını sağladı.

Komşulardan biri “Kar küreme aracı yukarıdan geliyordu. Kar topu atmışlar. Sürücü de durduramamış aracı, sonra geri geri eve girdi. Evde üç kişi vardı, onlar da uyuyorlardı. Yaralıları, yatağın altından çıkardılar. Sonra da hastaneye götürdüler” dedi.

Kar küreme aracını süren Ali Ardıç, kar topu atılması sonucu direksiyon hakimiyetini kaybettiğini ve aracın kaymaya başlayarak eve girdiğini belirtti.

Aracın çarptığı araba ve ev kaza sonucu büyük hasar aldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.