Aşık Veysel’in Oğlu Babasının Yanına Defnedildi

Halk ozanı Aşık Veysel’in 80 yaşında vefat eden oğlu Bahri Şatıroğlu, memleketi Sivas’ın Şarkışla ilçesinde toprağa verildi.

Halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu’nun oğlu Bahri Şatıroğlu dün tedavi gördüğü Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde vefat etti. Şatıroğlu’nun cenazesi, Sivrialan köyüne getirilerek babası Aşık Veysel’in mezarının yanına defnedildi. Şatıroğlu için mezarlık alanında cenaze töreni düzenlendi.

Törene, CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Şarkışla Kaymakamı Gökhan Dolaş, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Bahri Şatıroğlu’nun eşi Suzan Şatıroğlu, kızları Filiz, Gündüz, Yıldız ve Yeliz Şatıroğlu ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Yeliz Şatıroğlu, “Babam iki kapılı handa uzun ince yolu öylesine onurlu öylesine coşkulu yürüdü ki bıraktığı en güzel miras, adının hep bu güzelliklerle anılıyor olmasıydı. Bizler çocukları, torunları, kardeşleri, yeğenleri ve dostları…. Bu bir veda değil. Çünkü yaşanmışlıklarla güzel anılarla onu hep yüreğimizde taşıyacağız. Canım babam, gül kokulu Gülizar annene, gelmez yola giden Aşık babana kara toprağın bağrında kavuştun. Aşk ile babacığım devrin daim, toprağın bol olsun” dedi.İlçe Müftüsü Tayyip Koçer tarafından kılınan cenaze namazının ardından Şatıroğlu’nun naaşı, babası Aşık Veysel Şatıroğlu’nun da bulunduğu kabrin yanındaki aile mezarlığına defnedildi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.