Atatürk Havalimanı Saldırısında Gümrük Muhafaza Memuru Şehit Oldu

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısında eli silahlı teröriste ateş açtıktan sonra teröristin üzerindeki bombayı patlatması sonucu şehit düşen Gümrük Muhafaza Memuru Umut Sakaroğlu’nun Hatay’daki babaevinde yas var.

1701421
Fotoğraf:İHA

3 yıldır İstanbul’da gümrük muhafaza memuru olarak görev yapan ve Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde görevli olan Umut Sakaroğlu, 41 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında silahlı teröriste kendi silahı ile müdahale etmişti. Teröristin üzerindeki bombayı patlatması sonucu Sakaroğlu ve çok sayıda vatandaş hayatını kaybetmişti. Kahramanlık örneği gösteren Sakaroğlu’nun acı haberini alan ailesi ve yakınları cenazeyi teslim almak üzere İstanbul’a giderken, Arsuz ilçesi Karaağaç Mahallesi’ndeki babaevinde toplanan yakınları ise sinir krizleri geçirdi.
Kendilerinin de edindikleri bilgiye göre yeğeninin eli silahlı teröristi etkisiz hale getirmek için ateş açtığını ve yere yığılan teröristin üzerindeki bombanın pimini çekerek kendisini patlattığını kaydeden amca Yunus Sakaroğlu, “Önce teröriste ateş açmış, onu etkisiz hale getirmeye çalışmış. Ondan sonra yere yığılan terörist son anda pimleri çekerek bombayı patlatmış. Annesi, babası ve kardeşleri cenazeyi teslim almak üzere İstanbul’a gitti” dedi.
Kahraman Gümrük Muhafaza Memuru Sakaroğlu’nun kahvehane işleten babası Gazal Sakaroğlu da iş yerine kilit vurdu.
Öte yandan, şehit Sakaroğlu’nun müdahale ettiği teröristin Atatürk Havalimanı güvenlik noktasına ateş açarak gelen terörist olduğu öğrenildi.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.