Atatürk Öldükten Sonra Bu Ülke Bağımsızlığını Kaybetmiştir

Kıraç Tekirdağ Konseri’nde

Ünlü şarkıcı Kıraç, “Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız bir cumhuriyet olduğunu düşünüyorduk ama Atatürk öldükten sonra bu ülke bağımsızlığını kaybetmiştir. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin kısa bir süre içinde var olma savaşına gireceğini düşünüyorum” dedi.

Kıraç, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Tekirdağ Valiliği’nin organize ettiği konserde sahne aldı. Konserden önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kıraç, Türkiye’nin bağımsızlığı ile ilgili ilginç çıkışlarda bulundu. Doğduğu günden itibaren bir baskı içinde yaşadığını söyleyen Kıraç, “Ben bu ülkede doğdum doğalı bir kontrolün içinde olduğumu biliyorum. Bir baskının içindeyim. Bu 10 senelik bir olay da değil. Bu Atatürk’ün ölümünden beri böyle. Atatürk öldükten sonra bu ülke bağımsızlığını yitirmiştir. Mahalle baskısından çok daha Amerika’nın bize ne kadar çok baskı uyguladığını düşünmeliyiz. Batı devletlerinin bize ne kadar baskı uyguladığını incelememiz lazım” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız bir cumhuriyet olmadığını ileri süren Kıraç, “Bizim gerçek sorunumuz ortada. Biz yüzyıllardır bu topraklarda yaşıyoruz. Bu topraklarda bir kültür oluşturduk. Bu kültürün sonunda Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduk. Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız bir cumhuriyet olduğunu düşünüyorduk, ama değilmiş onu gördük. Eğitimden tutun sosyal yaşantımıza kadar her yerde bağımsızlığımızı kaybettiğimizi görüyoruz. Hepimiz günlük yaşantımızda bunların sıkıntılarını yaşıyoruz. Bunu nasıl çözeceğimizi bu saatten sonra bilemiyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin yakın zamanda bir var olma savaşına gireceğini iddia eden Kıraç, “Dünya zaten savaş içinde. Türkiye, bu savaşın sonunda ya bağımsız bir ülke olacaktır ya da televizyondan seyrettiğimiz bir Ortadoğu ülkesi” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.