Ata’ya Saygı Sergisi 11 Kasım’a Kadar Açık

Konak Belediyesi’nin düzenlediği “13. Ata’ya Saygı Sergisi” 26 sanatçının katılımıyla Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. Fotoğraf, seramik, heykel, dokuma ve resim gibi farklı sanat dallarından eserlerle sanatçılar, akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler Ata’ya saygı için buluştu.

Cumhuriyet değerlerine vurgu yapılan sergi açılışında Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan: “Her geçen gün Cumhuriyetin değerlerine ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün erdemlerine daha çok sarılıyor, yaşıyor ve yaşatıyoruz. İzmir’in Ata’sını sanatla anması Türkiye adına anlamlı bir mesaj. Özellikle toplumun alışkanlıklarının değiştirilmeye çalışıldığı bir süreçte özel günleri vurgulamak ve toplum duyarlılığına sahip çıkmak çok önemli. Çağdaşlarının heykelleri yıkıldı, ilkeleri silindi. Ama Atatürk yaşıyor, bizimle birlikte dimdik duruyor, erdemleri devam ediyor. Yaşadığımız bu coşkulu sevgi ve duyarlılık verilebilecek en güzel mesaj.”

Atatürk’e duyulan sevgi ve özlemi sanatın ışığında ifade eden Ata’ya Saygı Sergisi açılışında Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, 10 Kasımda Cumhuriyet Meydanı’nda oluşturulacak Atatürk portresini hatırlatarak İzmirlileri bir kez daha davet etti. Başkan Tartan, 2 bin 400 kişiyle gerçekleşecek insanlardan oluşan portre için “Sadece 2 bin 400 değil, on binleri davet ediyoruz. 10 Kasımda İzmir Ata’ya sevgisini şimdiye dek görülmemiş bir coşkuyla gösterecek.” diye konuştu.

Ata’ya Saygı Karma Resim Sergisi, 11 Kasım tarihine kadar açık kalacak.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.