Avrupa Kulüpler Judo Şampiyonası Antalya’da Yapılacak

Avrupa Kulüpler Şampiyonası 22 Ekim 2011 tarihinde Antalya’da yapılacak. Avrupa’nın en iyi judo kulüplerinin belirleneceği organizasyona 8 ülkeden 12 bayan ve 13 erkek olmak üzere toplam 25 kulüp katılacak.  

Şampiyonanın kura çekimi 21 Ekim Cuma günü saat 20:00’da organizasyonun resmi oteli PORTOBELLO otel de yapılacak.
Antalya Dilek Sabancı Spor salonunda yapılacak olan müsabakaların başlama saatinin  10:00, açılış seremonisinin ise aynı gün saat 16:30’ da yapılacağı belirtildi. 
 
TÜRKİYE’DEN 7 KULÜP…
Şampiyona’nın erkekler kategorisine Belçika, Hırvatistan, İspanya, Fransa, Almanya, Rusya’dan 9 kulüp katılırken, Türkiye’den de Bahçelievler Belediye Spor Kulübü, İzmir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübü olmak üzere 3 kulüp yarışacak.
 
Bayanlarda ise Avusturya, Hırvatistan, Fransa, Rusya’nın yanı sıra Türkiye’den de 4 kulüp yarışacak. Bahçelievler Belediye Spor Kulübü, İzmir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübü ve Galatasaray.
 
“JUDO KALİTESİ ARTACAK”
Türkiye’de yapılan Judo liglerinin kalitesinin artmasıyla bu tip organizasyonlarda kulüplerin ön plana çıkmaya başlayacağını belirten Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, “2 senedir ülkemizde düzenli olarak yapılan liglerin ülkedeki judo kalitesini arttırdığı da bir gerçektir. Ülkemizde yapılan bu organizasyona gelince; federasyon olarak hemen hemen tüm çalışmalarımızı tamamladık. Diğer judo kulüplerinin yanı sıra Avrupa federasyonundan da yetkilileri ağırlayacağız. Ülke olarak ve Judo ailesi olarak başarılı bir organizasyon geçireceğimizi düşünüyorum. Şimdiden başta kendi kulüplerimiz olmak üzere herkese başarılar diliyor sporcuların centilmence yarışmasını temenni ediyorum” dedi.   
Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.