Aziz Yıldırım Tekrar Hakim Karşısına Çıkacak

Aziz Yıldırım (Fotoğraf: İHA)
Aziz Yıldırım (Fotoğraf: İHA)

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 6 sanık yarın hakim karşısına çıkacak.

Mahkeme, yarın görülecek davada Yargıtay’ın haklarında verilen hükmü bozduğu 31 sanığın yargılandığı dava dosyası ile Aziz Yıldırım’ın yeniden yargılanacağı dosyanın birleştirilme talebini karara bağlayacak.

Futbolda şike iddialarına ilişkin davada “şike yapmak ve örgüt kurmak suçundan aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezasının onanmasının ardından Aziz Yıldırım 6526 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nda yapılan değişiklik ve kumpas iddialarını gerekçe gösterip yeniden yargılanma talep etmişti.

6 SANIK HAKKINDA YENİDEN YARGILAMA KARARI

Talebi değerlendiren İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Abdullah Başak, Ahmet Çelebi ve Selim Kımıl’ın yeniden yargılanmasına karar vermişti. Mahkeme kabul gerekçesinde 6526 sayılı Terörle Mücadele Kanununda yapılan değişiklikle teknik takip ve dinlemenin bu kanundan çıkarılmasını göstermişti.

TRABZONSPOR KARARA İTİRAZ ETTİ

Trabzonspor ve diğer tarafların yeniden yargılama kararına itiraz etmiş ve itirazların reddedilmesiyle yeniden yargılama kararı kesinleşmişti. Kararın kesinleşmesinin ardından mahkeme davanın 13 Ocak Salı günü görülmesine karar vermişti.

İKİ DOSYANIN BİRLEŞME TALEPLERİ DEĞERLENDİRİLECEK

Şike iddialarına ilişkin davada Yargıtay kısma bozma kararının ardından Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Beşiktaş’ın eski yöneticisi Serdal Adalı, Fenerbahçeli yönetici Şekip Mustoroğlu’nun da aralarında bulunduğu 31 sanığın yargılanmasına ise 13 Kasım 2014’te başlanmıştı. Mahkeme, Yargıtay’ın bozma ilamına uyulmasına karar vermişti.

Yargıtay’ın istediği cezalar yönünden 31 sanığı yeniden yargılamaya başlayan mahkeme, bu dava ile Aziz Yıldırım’ın yeniden yargılanacağı davanın birleştirilmesi taleplerinin yarın görülecek davada karara bağlanmasını hükmetmişti.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.