Aziz Yıldırım’a Tahliye Çıkmayınca Taraftarlar Hastaneye Akın Etti

Aziz Yıldırım’a 13 Yıl 10 Ay 15 Gün Ceza İstendi
Aziz Yıldırım'a tahliye yok

Futbolda “Şike Davası”nda Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı AzizYıldırım’a tahliye çıkmayınca taraftar hastaneye akın etti.

Yıldırım’ın tutukluluk halinin devamına karar verdiği mahkemeyi protesto eden bir grup sarı lacivertli taraftar Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittiler. Mahkemenin kararına tepki gösteren taraftarlar, meşaleler yakıp tezahüratta bulundu.. Metris Cezaevi önünde tahliye olaylarını takip eden bir grup gazeteci ise taraftarların saldırısı ile karşılaştı

Futbolda şike davasının tutuklu sanığı Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a, istenen cezanın üst sınırın 13 yıl 10 ay 15 gün olduğu belirtildi. 6 maçta şike, 3 maçta teşvik ve örgüt yöneticisi olmaktan cezalandırılması istenen Yıldırım için işlediği her teşvik ve şike suçunun yeni yasaya göre tek suç sayıldığı kaydedildi.

Mütalaada Aziz Yıldırım’ın yargılanma sonucunda ceza alması halinde kulüp başkanlığının yasaklanması istendi. Öte yandan savcının mütalaasında teşvik girişi iddiasından 2 yıl 3 ay hapis cezası istenilen Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in, yargılama sonucunda ceza alması halinde kulüp başkanlığının yasaklanması istendi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.