Bağımsız Milletvekilleri Türk ve Elçi Çankaya Köşkü’nde

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Şerafettin Elçi ve Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk’ü Çankaya Köşkü’nde kabul etti.

Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yaptıkları görüşmenin ardından, ”Sayın Cumhurbaşkanımız gerçekten bize pozitif bir enerji verdi, sorunun çözümü konusunda olabildiğince büyük bir çaba göstereceğine inanıyoruz” dedi.

Türk, Elçi ile birlikte Köşk’ten ayrılırken, yaptığı açıklamada, 12 Haziran seçimlerinin ardından istemedikleri ve mutlaka çözülmesi gerektiğine inandıkları bir krizle karşı karşıya kalındığını söyledi.

Yıllardır, demokratik siyasette ısrar ettiklerini, bütün olumsuzluklara rağmen, çözüm yerinin parlamento olduğuna inandıklarını ifade eden Türk, geçmişten bu yana partilerinin kapatıldığını, parlamento dışına itildiklerini, anayasa mahkemesi tarafından milletvekilliklerinin düşürüldüğünü, ancak çözüm yerinin parlamento olduğuna inandıkları için bu seçimlere de katıldıklarını vurguladı.

Düşüncelerinin önemsenmediğini gösteren bir yaklaşımla karşı karşıya kaldıklarını dile getiren Türk, bu sancılı süreçlerin atlatılması, demokratik bir anayasanın yapılması ve demokratik çözümlerin üretilmesi konusunda bu dönemi önemli gördüklerini bildirdi.

Türk, ancak bu süreci tıkamaya yönelik anlayışların ortaya konulduğunun görüldüğünü kaydetti.

Yapılan haksızlıklara karşı parlamentoya katılmayacaklarını ifade ettiklerini anımsatan Türk, gerçekten sorunun çözümünü sağlayacak inandırıcı bir açıklama, çalışma yapılmadan da tavırlarının değişmeyeceğini belirtti.

Türk, ”Bugün de aynı kararlılıktayız” diye konuştu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.