Bahçeli, AK Parti’nin PKK İle Görüştüğü İddialarını Tekrarladı

ANKARAMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında AK Parti’yi eleştirdi. İktidarın PKK ile görüşmeler yaptığını iddia eden Bahçeli, “Sayın Başbakan yüreğin yetiyorsa buna da sahip çıkarsın ya da PKK ile yapılan görüşmeleri mertçe millete açıklarsın.” dedi. Bahçel partisinin TBMM’deki haftalık grup toplantısındaki konuşmasına, geçen hafta vefat eden Durmuş Hocaoğlu ile bir kahvehanede bıçaklanarak öldürülen Denizli’nin Buldan ilçesi Yenice Belde Belediye Başkanı Nail Sancak’ın yakınlarına başsağlığı dileyerek başladı.

29 Ekim’de kutlanacak olan Cumhuriyet’in 87. yıldönümüne de değinen Bahçeli, “Cumhuriyeti kurarak bize emanet eden Milli Mücadele zihniyeti, egemenliğin kaynağı olarak hep bizleri görmüştür. Cumhuriyeti içine sindiremeyenlerin nesiller boyunca aktardıkları öfke ve garaz sürekli mutasyona uğramıştır. Geçmişin yüceltilmesi altında gizlenen derin nefretler ve kötü emeller Cumhuriyetin karşısındaki odaklar olarak varlığını her geçen gün kendisini hissettirmiştir. İktidar partisi bunlara çanak tutmaktadır ve açıktan açığa destek vermektedir. AKP Cumhuriyet’in yıkılmasına ilişkin teşebbüslere sessiz kalmıştır.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, AK Parti’ye yönelik eleştirilerini şöyle sürdürdü: “AK Parti’nin PKK ile yaptığı mutabakat tüm iğrençliği ile medyaya yansımıştır. Başbakan, biz görüşmeleri açıklarken, reddetmiş ve bizi şerefsizlikle itham etmiştir. PKK, AKP ile masaya oturmuş ve kan üzerinden pazarlık yapmıştır. Başbakan Erdoğan, bize şerefi ve haysiyeti öğretecek kadar sicili berrak birisi değildir. Ve bu sözleri kendisine aynen iade ediyoruz. Sayın Başbakan yüreğin yetiyorsa buna da sahip çıkarsın ya da PKK ile yapılan görüşmeleri mertçe millete açıklarsın.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.