Bahçeli:” Gevşemek Yok, Vazgeçmek Yok”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, 24 Eylül 2018 Pazartesi günü TBMM’ye sundukları kanun teklifinin, mana ve muhtevası itibariyle bir af olmadığını belirtti.

“Teklifimizin tartışmasız yanındayız, arkasındayız” diyen Bahçeli, “Gevşeme yok, vazgeçmek yok, geri dönüş yok. Şu anda demir parmaklıkların ardında özgürlük düşü kuran kader mahkumlarının elinden tutulmasını bekliyor, milli iradenin tecelligahı olan Gazi Meclis’e kuşkusuz güveniyoruz” açıklamasında bulundu.

Kanun teklifini sadece “cezaevleri boşalsın” diye vermediklerini dile getiren Bahçeli,bizim cezaevlerini boşaltmak için böylesi bir teklifi yaptığımızı dile getirenler ya ne dediğimizi anlamıyorlar ya da safa yatıp havayı bulandırmak, keçeyi suya atmakla oyalanıyorlar şeklinde konuştu.

Teröristleri, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kast eden suçluları, katilleri, istismarcıları, tecavüzcüleri, kadın cinayeti işleyen alçakları istisna tuttuklarını söyleyen Devlet Bahçeli,diyorlar ki ‘uyuşturucu kullananlar şartlı ceza indirimiyle salıverilecekler.’ Kanun teklifimizi sadece bu temele indirgemek, sadece bu eksene sabitlemek tarifi olmayan insafsızlıktır. Yaptığımız vicdanımızın sesini dinlemek, adaletin çağrısına riayet etmektir” ifadesinde bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.