Bahçeli:”İstanbul,Ankara Ve İzmir’de Aday Göstermeyeceğiz”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Antalya kampı öncesi açıklamalarda bulundu.

Antalya il binasının açılışında konuşan Bahçeli, Cumhur İttifakı’na ilişkin açıklamalarda bulundu. Yeni hükümet sisteminin Cumhur İttifakı sayesinde ortaya çıktığını belirtti.

Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin mimarı cumhur ittifakıdır. Yoluna devam etmesi milli beka için mecburidir. Yeni hükümet sisteminden geriye dönüş yoktur. Ülke yönetiminin uyum süreci istikrarlı şekilde devam etmekte” diye konuştu.

Devlet Bahçeli yerel seçimlere ilişkin, “İstanbul, Ankara, İzmir dahil tüm büyükşehir belediyelerinin Cumhur İttifakı’na göre şekillenmesini istiyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday çıkarmayacağımızı belirtmiştik.

Cumhur İttifakı’nın ruhunu zedeleyen açıklamalar yerelde ittifak çabalarını sekteye uğratmıştı. Cumhur İttifakı’na taktiksel bakmadık, bakmayacağız. PKK’nın İstanbul başta olmak üzere belediyelere yuvalanmasına nasıl seyirci kalacaktık. Türkiye üzerinde oyun kuranlar azıtmıştı. Siyasi stratejimiz ülke yararına ise bundan neden kaçalım.

Milliyetçi Hareket Partisi, İstanbul dışında Ankara ve İzmir’de de aday göstermeyecektir. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayları kim olursa olsun 3 büyük şehirde desteğimiz tam olacaktır. Bu irademizde pazarlık yoktur, gizli anlaşma yoktur, al ver süreci olmamıştır. Diğer her yerde adaylarımız vardır, adaylığı belli olan dava arkadaşlarımız da çalışmalarına devam etmektedir.

Bir başka önemli kararımız da şudur zillet ittifakının ortak hareket ettiği her yerde Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun hareket etmeye hazırız” açıklamasında bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.