Bakan Atalay: Kurumlara Güven Sıralamasında Emniyet Teşkilatı Birinci Sırada

AFYONKARAHİSARİçişleri Bakanı Beşir Atalay, vatandaşın emniyet teşkilatına güveninin giderek arttığını söyledi. Afyonkarahisar Polis Meslek Yüksek Okulu’nun temel atma töreninde konuşan İçişleri Bakanı Atalay, AK Parti Hükümeti olarak aylık Türkiye gündemi araştırmaları yaptırdıklarını bildirdi. Milletin nabzını tutmaya çok önem verdiklerinin altını çizen Atalay, “Araştırmalarda tabi pek çok konuyu da tespit ediyoruz. Kurumlara güven kısmında son aylarda birinci sırada emniyet teşkilatımız geliyor. Vatandaşımızın emniyet teşkilatına güveni giderek artıyor.” dedi.

Bu durumun polislerin, vatandaşa sahip çıkan, saygı ve sevgi duyan tavrının bir sonucu olduğunu aktaran Atalay, “Biz bundan çok memnunuz. Toplumla güvenlik teşkilatlarımızın bütünleşmesi çok önemli. Buna gayret ediyoruz. Ayrıca, hükümet olarak her yılın sonunda bir araştırma yaptırırız. Bunu, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) yapar. Orada kendi icraatımızı sordururuz. Yani hükümetin bir yıllık yaptığı çalışmalarda hangi hizmetlerinden vatandaş en çok memnun, hangi hizmetlerinden az memnun, hangilerini çok eleştiriyor, bunu tespit ederiz.” diye konuştu.

 

“2009 ARAŞTIRMASINDA VATANDAŞ EN FAZLA ASAYİŞ HİZMETLERİNDEN MEMNUN”

Bunun adının ‘Yaşam Memnuniyet Araştırması’ olduğunu ifade eden Bakan Atalay, konuşmasına şöyle devam etti: “Bunu 2003 yılında devlet bakanlığı görevim sırasında ben başlatmıştım. Bu, her yıl yapılıyor ve mukayese de ediyoruz. 2009 yılı araştırmasının sonucunda vatandaşın en fazla memnun olduğu hizmetler asayiş hizmetleridir ve polis teşkilatına bu konuda güvenidir. 2008 yılı sonunda vatandaşın en fazla memnun olduğu sağlık hizmetleriydi. 2009’da asayiş hizmetleridir. Yani bu, kendi kendimizi bir anlamda denetleme için o manada yaptığımız bir çalışmadır.”

Temeli atılan Polis Meslek Yüksekokulu hakkında da bilgi veren Bakan Atalay, bu okulun bakanlığın en önemli yatırımlarından biri olduğunu söyledi.

Yapılacak okulun, Türkiye’nin en modern polis okullarından biri olacağını aktaran Atalay, okulun birinci etap 500 kişi, ikinci etap 500 kişi olmak üzere toplam bin kişilik olacağını bildirdi.

Mevcut Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü binasının da yeterli olmadığını dile getiren Atalay, Afyonkarahisar’a yeni Emniyet Müdürlüğü binası yapacaklarını ve bu konuda görüşmelerin devam ettiğini kaydetti. Atalay, atıl halde bekleyen Polis Rehabilitasyon Merkezi’nin ihalesinin 11 Ağustos’ta yapılacağını ve hızlı bir şekilde bitirileceğini söyledi.

 

“TÜRKİYE’NİN EN MODERN POLİS OKULU OLACAK”

Programa katılan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu da Afyonkarahisar Polis Meslek Yüksekokulu’nun Türkiye’nin en modern polis okulu olacağını söyledi. Polislerin her şeyin en güzeline layık olduğunu aktaran Eroğlu, onlarla gurur duyduklarını bildirdi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar ise TOKİ tarafından yaptırılan polis okulunun, 30 Temmuz 2011 Cumartesi günü saat 10.59’da hizmete açılacağını söyledi. 22,5 milyon TL’ye malolacak polis okulunun, sosyal donatıları ile birlikte 7 bloktan oluşacağını dile getiren Bayraktar, 79 bin metrekare uygulama alanı olan okulun, kapalı alanının da 26 bin metrekare olduğunu bildirdi.

Konuşmaların ardından İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, AK Parti milletvekilleri Sait Açba, Halil Aydoğan, Zekeriya Aslan, Ahmet Koca ve TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, birlikte düğmeye basarak Polis Okulu’nun temelini attılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.