Bakan Çubukçu: Bulut’un Kullandığı Şiddet Dili İnsanlık Adına Son Derece Vahimdir

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran’ın gazetelere yansıyan ‘Koparırım senin o dilini Bakan.’ şeklindeki sözlerine sert tepki gösterdi. Bulut’un kullandığı şiddet dilini insanlık adına son derece vahim bulduğunu ve dehşetle karşıladığını belirten Çubukçu, “Seçim öncesi oy uğruna nasıl seviyesiz bir siyaset yapılabileceğini gözler önüne seren MHP Milletvekili, inanıyorum ki kamuoyu nezdinde hak ettiği karşılığı bulacaktır.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut’un hakkında kullandığı ve basına da yansıyan ifadeleri üzerine açıklama yapma gereği duyduğunu belirtti.

Çubukçu, yazılı açıklamasında, “Bulut’un iki dilde eğitimi desteklediğim iddiasıyla sarf ettiği söz, yazılı olarak yaptığım bu açıklamada bile kullanmaktan imtina edeceğim kadar çirkindir.” dedi.

Bulut’un tercih ettiği kelimelerle şiddet eğilimini ortaya koyduğunu belirten Çubukçu,”Bulut’un kullandığı şiddet dilini insanlık adına son derece vahim buluyor, tehdidini dehşetle karşıladığımı belirtmek istiyorum. Hele hele eğitimci kimliği ile ortada gezen birisi; öğretmen kökenli bir milletvekili ağzından çıkanı duymalıdır. Şimdi en büyük endişem Bulut’un çocuklara nasıl öğretmenlik yaptığı, şiddeti öğretmenin bir yöntemi olarak kullanıp kullanmadığıdır.” ifadelerini kullandı.

Bulut’un, ‘sadece açıklaması ile değil, bilgi kirliliği yaratarak seçmen nezdinde nemalanma gayreti ile de siyaset yapma seviyesini’ gösterdiğini belirten Çubukçu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “İki dilde eğitimi destekleyen herhangi bir demecim, açıklamam olmadığı halde kamuoyunu yanlış yönlendirmiş, buradan kendince pay çıkartmaya çalışmıştır. İki dilde eğitim konusundaki tutumum net olup, bugüne kadar konuyla ilgili tarafıma yöneltilen sorulara `Devletin resmi dili Türkçedir ve eğitimde Türkçe yapılır’ diyerek yanıt vermişimdir. Kaldı ki aksi söz konusu olsaydı bile demokratik bir ülkede tehdit ve şiddet cevap olmamalıydı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.