Bakan Şimşek’ten Yerel Seçim Sonrası Açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, yerel seçimlerin ardından ekonomi politikalarına yönelik ilk mesajında OVP’yi kararlılıkla uygulamaya devam edeceklerini söyledi.

Türkiye’de yerel seçimler geride kalırken gözlerin çevrildiği Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten de ilk mesaj geldi. Şimşek sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, yerel seçim sonuçlarının ülke ve millet için hayırlı olmasını dilerken, Orta Vadeli Program’ın takvimine uygun olarak yola devam edeceklerini söyledi.Enflasyonu tek haneye düşürme hedeflerine dikkat çeken Şimşek, tasarruf mesajı verdi.

Şimşek, sosyal medya platformu X’te şu ifadeleri kullandı:
“Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. Eylül 2023’te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız. OVP’de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız. Böylece sürdürülebilir büyüme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız kalıcı refah artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır. Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.