Bakan Soylu Sivas’ı Ziyarete Gitti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sivas’ta çeşitli ziyaretlerde bulundu, Kastamonu’daki sel felaketinde görev alan kurtarma ekiplerine teşekkür etti.

Soylu, Vali Salih Ayhan’ı ziyaretinin ardından Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i de makamında ziyaret etti.

Burada konuşan Soylu, çok önemli bir döneme girildiğini belirterek, “Birilerinin dönemsel olarak kendi iştahlarını kontrol ettikleri bir döneme giriyoruz ama hepsinin iştahını kapatırız inşallah.” dedi.

Sivas’ın özgürlüğün ve bağımsızlığın mihenk taşlarından birisi olduğunu ifade eden Soylu, şunları kaydetti:

“Bu şehirler Türkiye’yi ayakta tutuyorlar, bunu unutmamak lazım. Bu şehirler sadece yaşayan insanlarıyla varlık ortaya koymazlar. Tarihi birikimlerini gününde yaşatır, geleceğe de naklederler, böyle özellikleri vardır. Taşlarının sadece bir yapı özelliği yoktur, manevi özellikleri vardır, mirasları vardır, ruhaniyetleri vardır, emanetleri vardır ve bu emanetler de sadece bulundukları şehre ait değildir. Sahip oldukları emanetler ve taşıdıkları miras esas itibarıyla sadece bu şehri etkilemezler, bir otağın orta direği olma misali, taşıyıcı direği olma misali bulunduğu otağın tamamını etkilerler. Sivas’ta böyle bir özellik var. Bizim duamız bu özelliğin sonsuza denk sürmesidir.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.