Bakır Ailesinin Evi Esrarengiz Şekilde Yanmaya Devam Ediyor

Fotoğraf: Epoch Times (Demet Gökoğlu)
Fotoğraf: Epoch Times (Demet Gökoğlu)

7 ay içinde 5. kez evlerinde eşyaların kendiliğinden alev alarak yandığını ve eşyaların durduğu yerde kırıldığını bildiren 5 nüfuslu Bakır ailesi çaresiz ve yetkililerden yardım bekliyor.

2013 yılının Ramazan ayı’nın 13. günü evden çamur akması ve döküntülerin oluşmasıyla başlayan esrarengiz olaylar Bakır ailesinin peşini bırakmıyor.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde yaşayan ailenin, reisi Mehmet Ali Bakır ”Geçimimi kapıcılıktan aldığım asgari ücretle sağlıyorum. Sürekli çıkan bu yangınlar ve eşyaların kırılmasıyla kayıplarımız oluyor.   Yardımsever vatandaşların getirdiği eşyaları kullanıyorduk, artık onlarda kullanılamaz hale geldiler. Kış günü zor durumdayız kimse bizi sormuyor. İtfaiye ekipleri bile bana evi siz yakıyorsunuz diyerek durumumu görmezden geldi.”

”Eğer yetkililer inanmıyorsa eve kamera takılsın. Eşyaların kendiliğinden nasıl yandığını görürler” dedi. Bakır, yaşadığı mağduriyeti ilçedeki yetkililere söylediğinde, kimsenin böyle bir duruma inanmadığına değinerek, evine kamera takılması için emniyet müdürlüğüne müracaatta bulunduğunu ancak bugüne kadar olumlu bir sonuç alamadığını dile getirdi.

Kaynak: haberler.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.