Başbakan AKP Grup Toplantısında “Ses Kasetine” Cevap Verdi

Fot:ADEM ALTAN/Getty Images
Fot:ADEM ALTAN/Getty Images

Başbakan Erdoğan AK Parti grup konuşmasında şu konulara değindi:

”Orada burada bir kısım medya hükümet interneti yasaklıyor, internete sansür getiriyor diye yaygara koparanlar var. Biz laf değil icraat üretiyoruz. Dün 100 bin öğrencimiz ellerinde tabletle eve gitti. Türkiye genelinde 81 vilayetimizde 163 bin tablet dağıtımına ulaşmış olduk… Okullara 1 milyon bilgisayar gönderen bir hükümete interneti yasaklıyor diyemezsiniz. Geniş bant internet erişimi 20 binden 34 milyona çıkarıldı. Bu kadroya yasakçı derseniz sansürcü derseniz diktatör diye çamur atarsanız o çamur döner atanların yüzüne çarpar.”

“Yenikapı hattını açtık”

“Yenikapı hattını açarak Sarıyeri Marmaray hattına oradan da Üsküdar ve Kartal’a bağlamış olduk. Ek maliyeti göze alarak tarihi eserlerin ortaya çıkması için hassasiyet gösterdik. Kazılar sırasında 23 antik gemi kalıntısı ve 50 bin tarihi eser ortaya çıktı. Bilinen tarih 8500 yıl öncesine kadar belirlenmiş oldu.”

CHP Genel Başkanı’na ”Ses Kaseti Cevabı”

”CHP genel başkanı ses sistemi kurdurup yayınlanması yasak olan şeyleri vekillere dinlettiriyor. Bu dinlemeler hukuku çiğneyerek kamuoyuna sızdırılmıştır. Madem ahlaksızlık ve kuralsızlık bu boyutlara ulaştı. CHP’ye bir çağrı yapıyorum. Bugün de arkadaki perdeden CHP eski genel başkanıyla ilgili internete verilen bizim engellediğimiz o görüntüyü de yayınlayın. Bugün de grup salonunda CHP’li belediye başkanlarının rüşvet pazarlıklarını da yayınlayın. Bugün de patronunuzun ananaslı tesbihli Ugandalı ses kayıtlarını yayınlayın. Hatta açın beddua görüntülerini hocanız beddua etsin siz de CHP’liler olarak hepbirilikte amin deyin.”

“Sivas’tan yola çıkıyoruz”

”İlk meydan mitingimizi Sivas’ta yapacağız. Sivas’tan Yozgat’a geçeceğiz. Afyon karahisar ve Kütahya mitinglerimizi yapacağız. Ulaşılmadık tek bir kişi bile bırakmayacağız.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.