Başbakan Erdoğan kanser mi?

Başbakan Erdoğan kanser mi?

Basında yer alan haberlere göre Başbakan Erdoğan’ın bağırsağından 18 cm lik bölüm alınmış ve kanser olup olmadığı yönünde incelettirilmek üzere patolojiye gönderilmişti.

Bir kaç hafta önce geçirdiği ameliyat sırasında  vücudundan parça alınan Başbakan Erdoğan‘a, ameliyattan 15 gün önce kolonoskopi yapıldığı belirtildi.  Kolonoskopi sırasında alınan parçanın başbakanın yakınlarından birisine ait diyerek incelettirildiği ve ileride ya da yakın zamanda kolon kanseri olma riski sebebiyle ameliyat edildiği belirtiliyor.

26 kasım cumartesi günü Marmara Üniversitesi Hastanesinde ameliyata alınan Başbakan Erdoğan’ın, ameliyat edildiği  basına  daha sonra,  28 kasımda açıklanmıştı. Basında yer alan haberlere göre Başbakan Erdoğan‘ın bağırsağından 18 cm lik bölüm alınmış ve kanser olup olmadığı yönünde incelettirilmek üzere patolojiye gönderilmişti. Daha sonra yapılan açıklamaya göre patoloji sonuçlarının temiz çıktığı belirtildi. Üsküdar Kısıklı’daki evinde dinlenen Erdoğan‘ın  kamuoyundan  gizli bir şekilde 3 kez hastaneye radyoterapi tedavisi için gittiği öne sürüldü. Erdoğan’ın hastaneye gittiği sıralarda hastane çevresinde sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı belirtildi.

Öte yandan Başbakan Erdoğan’ın hastalığı sırasında şike yasasının Cumhurbaşkanı Gül tarafından veto edildiği ve AKP içinde çatlak seslerin çıkmaya başladığı iddia edildi. Ancak  genel merkezin işi sıkı tutacağı, 2014 yılında  Cumhurbaşkanı olmak ve 5 er yıldan 2 dönem Cumhurbaşkanı seçilmek isteyen Erdoğan’ın sağlığı iyi giderse başbakanı da kendisinin belirleyeceği konuşuluyor. Şu ana kadar kanser olup olmadığı ile ilgili net bir bilgiye sahip olmadığımız Başbakan Erdoğan’ın sağlık durumu ile ilgili sır perdesi hala açılamamış durumda.

İlgili Haberler;

Başbakan Erdoğan  bir hafta daha istirahat edecek

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.