Başbakan Yıldırım Yeğenin Nikah Şahidi Oldu

Başbakan Yıldırım yeğenin nikahında şahit olarak imza atarken. (İHA/İSTANBUL)
Başbakan Yıldırım yeğenin nikahında şahit olarak imza atarken. (İHA/İSTANBUL)

Başbakan Binali Yıldırım, yeğeninin nikah şahidi oldu. Nikah töreninde konuşan Başbakan Yıldırım, evlilikte mutluluğun formülünün “peki” demek olduğunu vurguladı.

Başbakan Binali Yıldırım  eşi Semiha Yıldırım ile birlikte kardeşi Eyüp Yıldırım’ın kızı Emine Yıldırım’ın Çekmeköy Sosyal Tesisleri ve Nikah Salonu’nda yapılan nikah törenine katıldı. Başbakan Binali Yıldırım’ın yeğeni Emine Yıldırım’ın Gökhan Yücekaya  ile velnediği düğün Kur’an tilaveti ve dua ile başladı. Nikah memurluğunu Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın yaptığı nikahta Başbakan Yıldırım yeğeni Emine Yıldırım’ın da nikah şahitliğini yaptı. Başbakan Yıldırım’ın yanı sıra  Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat da çiftin nikah şahitleri arasında yer aldı.

Nikahta yaptığı  kısa konuşmada  evlilikte mutluluğun formülünün  “peki” demek olduğunu vurgulayan Başbakan Yıldırım, gelin ve damada uyarılarda bulundu. Başbakan Yıldırım, “Evliliğin sırrı nedir biliyor musun?” diye sorduktan sonra, “itaat et, rahat et” diye cevap verdi. Başbakan Yıldırım devamla yeğenine, “Emine, sen de havaya girme. Gökhan hiddetlendiğinde ‘peki’ demesini bilmelisin” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.