Başbakan’dan Müjde

BAŞBAKAN YILDIRIM, "TÜRKİYE’DE REJİM SORUNU YOK. DEĞİŞİME DİRENEN BİR ANA MUHALEFET SORUNU VAR" BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM: "ASIL PROBLEM CHP’NİN KAFASINDA" "CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ 2019 SEÇİMİNDEN SONRA UYGULANACAK" "TEK ADAM OLACAK PATRON DA MİLLET OLACAK"
Fotoğraf:İHA

Başbakan Binali Yıldırım, teröre büyük darbe vurduklarını belirterek, “Tünelin ucunda ışık göründü, artık can çekişiyorlar, size söz veriyorum terör bitecek” dedi. Başbakan Yıldırım ayrıca Bingöl’e iki büyük fabrika müjdesi verdi.

AK Parti’nin referandum kampanyası kapsamında Bingöl’de halka hitap eden Yıldırım, “Tünelin ucunda ışık göründü. Teröre büyük darbe vurduk, artık can çekişiyorlar. 16 Nisan’dan sonra size söz veriyorum, Bingöl Meydanı’nda söz veriyorum, bu örgüt bitecek. Bu milletin düşmanı katiller, Kandil’deki sözde ağa babaları ne diyorlar? Burayı dikkatli dinleyin. Kandil’dekiler diyor ki ’Sandıktan evet çıkarsa, biz biteceğiz.’ Biteceksiniz, korkunun ecele faydası yok, biteceksiniz. Allah’ın izniyle sandıktan ’evet’ de çıkacak FETÖ de bitecek, PKK da bitecek, DEAŞ da bitecek” diye konuştu.

PARLAMENTER SİSTEMİN İŞLEMEZLİĞİNİ ANLATTI

Parlamenter sistemin işlemezliğini Türkiye’de kurulan hükümetlerin sayısıyla ilgili bilgi vererek anlatan Yıldırım, 94 yıllık Cumhuriyet tarihinde 4 senede bir seçim olsa, bugün 24’üncü hükümet kurulmuş olacağını ama şimdi 65’inci hükümette olduklarını söyledi. Parlamenter sistemle hizmetler hep geri gittiğini, enerjinin, kaynaklarımız heba olup gittiğini ifade eden Başbakan, ABD’nin 45. başkanını seçtiğini, başkanlık sisteminde durumunu parlamenter sistem gibi olmadığını ifade etti.

İki fabrika kuruluyor

Başbaka Yıldırım gençlere yeni iş imkanları kazandırılacağını vurgulayarak, “Cazibe merkezileri programı ile birçok teşvik uyguladık. Bingöl’e iki büyük fabrika kuruluyor. Bingöl’e entegre yem fabrikası ve ilaç fabrikası kurulacak. Gençlere yeni iş imkanları kazandırılacak. Devleti kaybetmenin ne demek olduğunu Suriye’de görüyoruz. Küresel güçleri bizleri devletsiz, yersiz, yurtsuz bırakma gayretine girdiler” şeklinde konuştu.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.