Başbakanın Konvoyuna Terör Saldırısı

Seçim çalışması nedeniyle Kastamonu’ya gelen Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kastamonu mitinginden sonra helikopterle Amasya’ya geçti. Mitingten sonra Başbakanlık ve Ak Parti görevlilerinin bulunduğu konvoya Ilgaz Dağı eteklerinde saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 polis şehit oldu, 1 poliste yaralandı.

Kastamonu’daki miting sonrası Ankara’ya dönen Başbakanlık ve Ak Parti görevlilerinin bulunduğu konvoya saat 17.15’te Kastamonu- Ankara karayolunun 25’inci kilometresinde Ilgaz Dağı eteklerinde pusu kuran teröristler tarafından el bombaları ve otomatik silahlarla saldırı düzenlendi.Bombalardan birinin isabet ettiği Başbakanlık otobüsüne eskortluk eden polis arabalarından birinde yangın çıktı. Ankara’dan gelen polislerle birlikte Kastamonu Emniyet Müdürlüğü ekibindeki polisler, teröristlerle çatışmaya girdi. Teröristlerin açtığı ateş sonucu Kastamonu Emniyet Müdürlüğü’nde görevli bir polis memuru Recep Şahin şehit oldu.

Saldırının ardından Başbakanlık korumaları ve diğer emniyet güçleri olay yerine gelerek silahlı saldırıyı gerçekleştiren teröristlere ateş açtığı fakat saldırıyı gerçekleştirenlerin kaçtığı ifade edildi. Saldırının gerçekleştiği yer güvenlik kordonuna alınarak, karayolu ulaşıma kapatıldı. Saldırganları yakalamak için operasyon başlatıldığı ve sıcak temasın sağlandığı bildirildi.

Yoruma kapalı.