Başkan Zeybekci, Başbakan Erdoğan’dan Büyükşehir Müjdesi Bekliyor

Denizli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ocak Pazar günü yapacağı ziyaret için hazırlıklarını tamamladı. Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Başbakan Erdoğan’dan Büyükşehir müjdesini beklediklerini söyledi.

Zeybekci, yardımcıları ile birlikte Belediye Meclis Salonu’nda Başbakan Erdoğan’ın hafta sonunda yapacağı Denizli ziyareti ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Çok sayıda yatırımı yapılıp tamamlanan proje olduğunu belirten Zeybekci, “Sayın Başbakanımız Denizli ziyareti sırasında yaklaşık 500 milyon liralık bir yatırımı Denizlililerin hizmetine sunacak. Bunun yarısı Denizli Belediyesi tarafından tamamlanan yatırımlar. Diğer yarısı ise valiliğimiz, özel idaremiz, Ulaştırma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı gibi diğer kurumların yapıp Denizli halkına sunduğu eserlerdir.” dedi.

1,5 yılda 500 milyonluk yatırımın tamamlanarak Denizli halkının kullanımına sunulmuş olmasını başlı başına bir başarı ve övünülecek bir konu olarak değerlendiren Zeybekci, “Ama diğer taraftan Cindere Barajı gibi milyarlarla ifade edilen eserler tamamlandı ve Sayın Başbakanımız tarafından yapılan toplu açılışlarla Denizli’mizin geleceğine kazandırılmış oldu. Denizli Belediyesi’nin yaptığı Adalet Parkı, Eskihisar Parkı, Hasan Gönüllü Otoparkı, Pamukkale Köprülü Kavşağı, Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan Karayolları 1. Etap Çevre Yolu gibi çok sayıda eserin Denizli’ye kazandırıldığını anlatan Zeybekci, “Bunlar Denizlimizin bir zamanlar hayalini bile edemeyeceği eserler. 1,5 yılda 230 milyon lira dolayında yatırım yapmış olmak Denizli Belediyesi için hakikaten hayalleri zorlayan bir yatırım ve rakamdır. 50 milyonluk bütçelerden, 4’te 3’ü sabit harcamalara giden bütçeden 1,5 yıl içinde bu kadar yatırımı yapmış ve devam etmiş olmak Denizlimiz için bence övünülecek bir konudur.” dedi.

Zeybekci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugünlerde Denizlimiz için son derece önemli günler yaşıyoruz. Birincisi Başbakanımızın ziyareti, diğer taraftan ise Denizlimizin bu süreçte resmi olarak prosedürlerin tamamlanacağına inandığımız, hukuki olarak 20 yıldan beri hak ettiğine inandığımız bir kimliği kazanmasıyla ilgili. Bu Pazar günü Denizlimiz, bu hakkını belki Sayın Başbakanımızın ağzından da duyabilir. Bu da Denizli’nin büyükşehir hakkı. Biz sloganımızda ‘Ya adalet ya Büyükşehir.’ diyoruz. Adaleti ön plana çıkarıyoruz. Bizim için en önemlisi Denizli’nin büyükşehir statüsüne kavuşması. Hayalimiz Denizli’nin bütçesinin 1 milyar lira olmasıdır.”

Vatandaşları Başbakan Erdoğan tarafından toplu açılışların yapılacağı Adalet Parkı’na davet eden Başkan Zeybekci, o gün halk otobüslerinin saat 10.00 ile 16.00 arasında ücretsiz olarak toplu açılış yapılacak bölgeye vatandaşları taşıyacağını, olumsuz hava şartları olasılığına karşı da açılışlara katılacak tüm vatandaşlara ücretsiz yağmurluk dağıtılacağını açıkladı.

Başbakan Erdoğan’ın Denizli’de hizmete açacağı 107 proje arasında çok sayıda park, basketbol- voleybol ve tenis semt sahaları, köprülü kavşak, çevre düzenlemeleri, kapalı pazaryerleri ve kültür merkezleri, kurs merkezleri, üst geçitler, muhtarlık binaları, katı atık düzenli depolama sahası, katı atık düzenli depolama sahası metan gazı elektrik üretim santrali, Kurudere 1.Etap Kentsel Yenileme Projesi, adalet konutları, içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu şebekeleri inşaatı ve rehabilitasyon projesi ile karayolları 1. Etap Çevre Yolu bulunuyor.

Başbakan Erdoğan’la birlikte Denizli’ye Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Devlet Bakanı Faruk Özak, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da Denizli’ye gelecek.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.