Batman, Fenerbahçe ile Tarihi Bir Gün Yaşadı

BATMANFenerbahçe’yi sadece televizyonlarda izleme imkanı bulan bir çok Batmanlı, Batman Petrol Spor ve 72 Batman spor karması ile maç yapan Fenerbahçeli futbolcuları yakından görmek için stada akın etti. Fenerbahçe’nin Batman’a gelmesi büyük heyecan yarattı. 16 Mayıs Şehir Stadı ve çevresi bayraklarla süslendi. Stadın önünde kurulan seyyar tezgahlarda Fenerbahçe’nin forma, kaşkol ve şapkaları yok sattı. Fenerbahçe maçı sayesinde kapalı tribünlerin koltukları yenilendi. Yedek kulübeleri elden geçirildi. Ses cihazları tamamen yenilendi.

Sporseverler Fenerbahçe’yi yakından izlemek için stada akın ederken, bilet bulamayanlar apartmanlarının damından maçı izledi.

Stada “Doğusuyla Batısıyla Haydi Türkiyem el ele” Yarasalar “Büyük Fenerbahçe Batman’a Hoş geldin” “Sayın Aziz Yıldırım Batman’a hoşgeldiniz” “Sayın Bakanım hoşgeldiniz yeni stad istiyoruz” pankartları asıldı.

Fenerbahçeli futbolcular maç öncesinde ısınırken futbolseverler en büyük alkışı Alex’e yaptı. Alex’de Batmanlı sporseverlere alkışla destek verdi.

 

BAKAN ŞİMŞEK İKİ TAKIMDA DA FORMA GİYDİ

 

Batman karmasında yer alan Bakan Şimşek 27 numaralı formayla sahaya çıktı. Bakan Şimşek bir süre tribünleri dolaşarak, seyircileri selamladı. İki takım taraftarları tribünlerde bir arada oturdu. Fenerbahçe ve Batman ortak kaşkolları açıldı.

Fenerbahçe ve Batman karması seramonide birlikte fotoğraf çektirdiler, tribünlere el ele gittiler.

Bakan Şimşek en büyük hayali olan Fenerbahçe formasını Batman’da yapılan dostluk maçında giydi. Batmanlı olan Devlet Bakanı Şimşek’in girişimleri sonucu gerçekleştirilen maçta küçüklüğünden beri Fenerbahçe’ye karşı forma giyme hayaliyle yanıp tutuşan Şimşek, karşılaşmanın ilk yarısında 15 dakika Batman forması giydi. Bakan’ın maçın ikinci yarısında da Fenerbahçe forması giyerek en büyük hayalini gerçekleştirmiş oldu. Fenerbahçe forması ile iki kez gole yaklaşan Bakan Şimşek topu ağlarla buluşturamadı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Fenerbahçe’nin Batman’a gelmesinden çok büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Yöre halkı “Fenerbahçe bunu gerçekleştirerek bize destek oldu. Bizler de milyonların gönül verdiği futbol takımlarına yakın olmak, tuttuğumuz takımı yakından görmek istiyoruz. Artık Beşiktaş ve Galatasaray’dan da aynı ilgi ve alakayı göstermesini bekliyoruz” şeklinde konuştular.

 

FENERBAHÇE, BATMAN KARMASI’NI 2-0 YENDİ

Fenerbahçe, Batman Karması ile Batman’da oynadığı hazırlık maçını 2-0 Kazandı. Fenerbahçe’nin gollerini Mehmet Topuz ve Kazım Kazım kaydetti. 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.