BBP Genel Başkanı Topçu: Bugün Geldiğimiz Noktada Bölücü Terör Siyasallaştı

ANKARABüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, Türkiye’nin yıllardan beri terörle karşı karşıya kaldığını belirterek, ”Bölücü terör siyasallaştı.” dedi.

Şehit Aileleri Federasyonu Genel Başkanı Hamit Köse ve beraberindeki heyet, BBP parti genel merkezinde Genel Başkan Yalçın Topçu’yu ziyaret etti. Burada konuşan Topçu, Türkiye’nin yıllardır terörden çok sıkıntı çektiğini ama kimsenin bu ülkeyi bölmeye gücünün yetmeyeceğini söyledi. Topçu, binlerce vatan evladının ülkesi için canını feda ettiğini ve canı pahasına ülkesini koruduğunu söyledi. ”Barış ve huzur elbette istiyoruz. Bunu yaparken hassasiyetlerimize dikkat etmeliyiz” diyen Topçu, terörün yurt sathına yayıldığını, bu konuda AK Parti ve geçmiş hükümetlerin ‘yanlış politikalarının’ da rol oynadığını savundu.

Demokrasi adı altında atılan adımların, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne ‘dil uzatıldığını’ dile getiren Topçu, ”Bugün geldiğimiz noktada bölücü terör siyasallaştı.” diye konuştu. Topçu, Türkiye’nin dışa bağımlı bir ülke haline gelmiş olduğunu ileri sürerek, hükümetten emeklilere promosyon parası ve bir kereye mahsus 500 TL’lik kurban parası verilmesini istedi.

“ÇOCUKLARIMIZIN KATİLLERİNİ KİMSENİN AFFETMEYE HAKKI YOK”

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu’nun şehit ve gazi yakınlarına sahip çıkmasından memnuniyet duyduklarını belirten Şehit Aileleri Federasyonu Genel Başkanı Hamit Köse ise bu memnuniyeti ifade etmek için Topçu’yu ziyaret ettiklerini kaydetti. Çocukların, ellerine kına yakılarak, davul zurna eşliğinde askere gönderdiklerini dile getiren Köse, ”Çocuklarımızın katillerini kimsenin affetmeye hakkı yok. İdam geri getirilsin. Türkiye’de Kürt sorunu yoktur, Türk sorunu vardır.” diye konuştu. Köse, şehit ailelerinin ismini kullanarak birilerinin para toplamak için ortaya çıktığını, bu konuda kimseye yetki vermediklerini belirterek, Türk halkının bu tip insanlara itibar etmemesini istedi.  

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.