BDP Kadın Meclisi 1. Olağan Kongresi’nde, Terör Örgütü PKK’ya Eylemsizlik Çağrısı

DİYARBAKIRBarış ve Demokrasi Partisi(BDP) tarafından Diyarbakır’da geniş bir katılımla yapılan BDP Kadın Meclisi 1. Olağan Kongresi’nde terör örgütü PKK’ya eylemsizlik çağrısı yapıldı. Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen binlerce kadın partilinin katıldığı kongreye Türk bayrağı asılması dikkat çekti.

 
 Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Ziya Gökalp Kapalı Spor Salonu’nda başlayan BDP Kadın Meclisi 1. Olağan Kongresi Doğu ve Güneydoğu illeri başta olmak üzere Türkiye’den dört bir yanından gelen BDP’li kadınlar katıldı. Kongreye BDP Eşbaşkanı Gülten Kışanak, BDP İstanbul Milletvekilli Sebahat Tuncel, BDP Batman Milletvekili Ayla Ata Aka, BDP Van Milletvekili Fatma Kurtalan, BDP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan ve BDP Mardin Milletvekili Emine Ayna katıldı. Milletvekillerinin salona girdiği sırada tribünlerde oturan partililer, teröristbaşı Abdullah Öcalan’nın posterini kaldırarak slogan attı. Bir grup partili kadın da Türk bayrağının asılı olduğu duvarın altında zafer işaretleri yaparak halay çekti. Kongrenin yapıldığı salona Türkçe ve Kürtçe yazılar asıldı.
 
Kongreye, Avrupa’dan Kuzey Irak’tan da kadınlar da katıldı. Kongrede yapılan konuşmada terör örgütü PKK tarafından ilan edilen eylemsizliğin bugün biteceği belirtilerek, örgüte eylemsizliğin uzatılması çağrısında bulunuldu. Konuşmalarda TSK’nın da operasyonlara son vermesi gerektiğini vurgulandı.

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.