Bedava Kask!

motosiklet kask 2Hızlı ulaşım araçlarından biri olan fakat kazalarının kask takılmadığı için ölümle sonuçlanma ihtimalinin yüksek olduğu taşıt motosiklete, kasksız binenlerin sayısının fazla olması Adana Emniyet Müdürlüğü ve Türk Chopper Motosiklet Derneği’ni harekete geçirdi.

Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan’ın da desteğini alan Türk Chopper Motosiklet Derneği uyarılara, örneklerine ve cezalara rağmen kask takmayan vatandaşlara bu alışkanlığı kazandırmak için sponsor eşliğinde kask dağıtımı hazırlıklarına başladılar.

motosiklet kask

Türk Chopper Motosiklet Derneği Adana Şube Başkanı Bahri Özkanem, kulüplerinin en çok dikkat ettiği konunun trafik kurallarına uymak olduğunu ifade ederken amaçlarının bununla birlikte diğer vatandaşlara da örnek olmak olduğunu vurguladı. Motosiklet kullanırken hiçbir şekilde kasksız dolaşmadıklarını söyleyen Özkanem, “Biz motosiklet kullanıcıları olarak trafik kurallarına uyarak, kasklarımızı başımızdan çıkarmayarak, genç sürücülere örnek olmak istiyoruz. Bu konuyla ilgili Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan çok güzel bir şey paylaştı bizimle, çok kısa bir süre içerisinde emniyet ve biz kask takmayan motosiklet sürücülerine sponsor eşliğinde kask takacağız” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.