Bedelli Askerlik Başvurusu 724 Bin 144’e Ulaştı

Bedelli askerlik için başvuru yapanların sayısı 724 bin 144’e çıktı.

Açıklama Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan geldi. Meclis’te Plan ve Bütçe Komisyonu’nda açıklama yapan Akar, ”Bedelliye 724 bin 144 kişi müracaatta bulunmuş, 578 bin 887’sinin işlemleri tamamlanmıştır” şeklinde konuştu. İlk gelen bilgi ise bedelli askerliğe başvuranların sayısının 723 bin 91 olduğu yönündeydi.

TERÖRLE MÜCADELE VURGUSU

Terörle mücadele vurgusu da yapan Bakan Akar ”Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar sürecektir terör örgütüne tarihin en büyük faturası ödetilecektir” dedi.

”Terör örgütü, yeri ve zamanı geldiğinde kazdığı çukurlara kendisinin gömüleceğini bilmelidir” diyen Akar, sözlerine”PKK/PYD/YPG’nin, Münbiç’ten çıkarılacağına ilişkin sözler verilmiş olmasına rağmen, terör örgütü, Afrin’de olduğu gibi Münbiç’te de hendekler kazmaktadır.  Irak hükümetinin ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin PKK terör örgütüyle mücadelede etkili adımlar atmamaları nedeniyle, Kuzey Irak’tan ülkemize yönelen terör tehdidi devam etmektedir. Bu bağlamda, operasyonlarımız Irak topraklarından kaynaklı terör tehdidi sonlandırılıncaya kadar devam ettirilecektir. Muhataplarımız, Ege ve Akdeniz’de Türkiye ve KKTC’nin yer almadığı bir projenin başarılı olamayacağını bilmelidir.”yönünde konuşmasını devam ettirdi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.