Belçikalı Öğrenci İspanya’ya Kaçak Seyahat Etti

Medya haberlerine göre, Belçikalı bir okul öğrencisi parasız, kimliksiz, pasaportsuz ve uçak bileti olmadan Brüksel’den Malaga ’ya giden bir uçak ile kaçak seyahat etmiş ve sonrasında İspanya’da Malaga havalimanın da bulunmuş

Wertz/Isopress/Getty Images
Wertz/Isopress/Getty Images

Belçikalı 12 yaşındaki okul öğrencisi öğretmeninin ebeveynlerine yazdığı mektup yüzünden okul sonrası eve dönmek istemedi. Evdeki ebeveynleriyle beklenen tatsız olaydan kaçmak için ilginç bir yola başvurdu ve İspanya’ya kaçtı. Akşama kadar çocuk eve dönmeyince ebeveynleri polise başvurdu.

Noel isimli çocuk kaybolmasından iki gün geçtikten sonra, İspanya hava limanında sağ salim bir şekilde bulundu. Malaga hava limanında tek başına dolaşan çocuk hava limanı polisinin dikkatini çekti. Polis çocuğa ebeveynlerinin nerede olduğunu sorduğunda, annesinin bagaj teslim işlemiyle meşgul olduğunu ve tek başına onu beklediğini söyleyerek cevap verdi. Polis memurları bu cevaptan şüphelendi ve nihayetinde çocuğun tek başına, parasız, uçak biletsiz, ebeveynsiz Brüksel’den İspanya’ya uçak ile geldiğini tespit ettiler.

Şimdi özel bir ekip, çocuğun uçağa nasıl girmeyi başardığını netleştirmeye  çalışıyorlar. Ayrıca, Noel’in bindiği uçağın servisinden sorumlu olan güvenlik görevlileri işten çıkartıldılar.

Orijinal Rusça Metin

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.