Beşiktaş Eski Yöneticisi Deriş: Yeni Stadın Teslimatı 18 Ayı Geçmez

Beşiktaş’ta geçtiğimiz dönem yöneticilik yapan Bülent Deriş, Beşiktaş’ın nabzını yakından tutan ve radyospor’da yayınlanan “Alper Üstündağ ile Kazan Kaynıyor” programına katıldı.

Deriş, Beşiktaş’ın gündemdeki konularına açıklık getirdiği konuşmasında yapılan transferlerden, Alman teknik direktörü ve stat inşaatına kadar her konuya açıklık getirdi.

İşte Bülent Deriş’in çarpıcı açıklamaları…

“Schuster yabancı kontenjanını boşa harcamamalı. Takımımız süper oldu sadece bizlerin değil Fenerbahçe ve Galatasaraylıların bile takdir ettiği bir ekip olduk. Mali açıyı bir kenara bırakırsak çok kaliteli bir kadroya sahibiz. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında yine 5 yabancı ile oynadık Schuster’in 6. yabancı kontenjanını kullanmaması benim gibi kuşkusuz tüm Beşiktaşlıları çok üzdü. Gereksiz yere 3 puan kaybettik en azından bir puan kazanabilirdik. Ama olsun taraftarın istediği tarzda futbol oynuyoruz herkes çok keyifli. Futbolda yenmekte var yenilmekte ama Schuster savunmaya çözüm bularak bu oyun tarzı ile yola devam etmeli.

Schuster’den kulübede takla atması mı bekleniyor. Genel anlamda yabancıların kişisel tavırları hep eleştirilir, biz duygusal ve sıcakkanlı insanlar olduğumuz için bize ters geliyor. Tamam hocaların maç içinde takımı ateşlememesi, uzaktan seyretmesi rahatsızlık verici kabul ediyorum ama bu tartışmalar hep yaşanıyor artık alışmak lazım onların mizacı böyle. Yerli hocalar gibi fevri değiller, kulübede oturuyorlar oyuncularla sarmaş dolaş olmuyorlar takla atmıyorlar. Mesela böyle şeyleri Avrupa liglerinde de göremezsiniz. Yani Türk insanı ile Yabancı insanın bakış açısı çok farklı bu yüzden çok eleştirmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Önemli olan sahadaki oyuncuların motivasyonu bu yüksek olduktan sonra mesele yok.”

YENİ İNÖNÜ STADININ TESLİMATI 18 AYI GEÇMEZ

Deriş, kendi dönemlerinde stat kapasitesinin 32.500’e çıkarıldığı ve hazırlanan yeni stat projesinin de mükemmel olduğunu belirterek, ”O projenin üzerine birkaç takviye daha yapıldığını duydum. 60 yılı geçkin bir zamandır hizmet veren İnönü Stadı’nın her yerinin yenilenmesi lazım çünkü çok para harcanıyordu o yüzden bu kararı çıkaranlara çok teşekkür etmek lazım.” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

”18 ayda yapılacağı söyleniyordu ben 24 aya uzayacağını sanmıyorum. 42.000 kapasite deniliyor ama 45.000 olabileceğini düşünüyorum. Önemli olan otopark sorunuydu inşallah bu problemde yeni stat ile birlikte çözülecek. Alışveriş merkezi, cep sinemalar, 4 tarafı localarla süslenmiş deniz manzarası ile birlikte birleşince çağdaş bir stat haline gelecek.

Zaten İnönü stadı 5-10 dakika içerisinde boşalabilen ender statlardan bir tanesidir yenilenmesi ile birlikte bambaşka bir hal alacaktır. Stat sadece Beşiktaş’ın değil atletizm yarışmalarının olduğu, konserlerin düzenlendiği, milli maçların yapıldığı bir stattır bundan sonrada aynı faaliyetlere devam edilecektir.

Bu modern stat bir gün ülkemizde düzenleneceğini düşündüğümüz Avrupa şampiyonası içinde önemli bir adım olacak. Türkiye’de ki süper statlar arasına adını yazdıracak. İnşallah tüm takımlarımızda statları yeniler eski stat kalmaz.”

EN KÖTÜ SEZON SONU LİGDE İLK ÜÇTE YER ALIRIZ

Deriş, bu sezon 3 kulvarda mücadele eden tek kulübün Beşiktaş olduğunu da belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

”Ligde kesinlikle sezon sonu ilk üçte olacağımızı düşünüyorum. Türkiye kupasında ve Uefa kupasında da final oynayacağımıza inanıyorum. Bu gücü takımımızda görüyorum birlik beraberlik havası bozulmaz ise yıldızlarla birlikte büyük başarılara ulaşacağımızdan şüphe duymuyorum. Herkes bilsin ki ismimiz ve armamazın kalitesi ne kadar geri düşsek de yerini bilir.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.