Beşşar Esad, Tişrin Savaşının 37. Yıldönümünde Şehitler Anıtı’nı Ziyaret Etti

Suriye lideri Esad’ın Şehitler Anıtı’nı ziyareti

ŞAM– Suriye’nin, İsrail ile girdiği Tişrin (Ekim) savaşının 37. yıldönümünde Şam’da bir anma töreni gerçekleştirildi. Şehitler Anıtı’nda gerçekleştirilen ve geniş katılımın sağlandığı törende Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, anıta çelenk koyarak fatiha okudu.

Suriye ile İsrail arasında gerçekleştirilen ve Tişrin (Ekim) savaşı olarak adlandırılan savaşın 37. yıldönümü dolayısıyla bir tören yapıldı. Şam’ın yakınındaki Kasyun dağındaki Şehitler Anıtı’nda gerçekleştirilen törende, Esad’ın yanı sıra çok sayıda üst düzey devlet yetkilisi katıldı.

Cumhurbaşkanı Esad’ı gelişinde Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Korgeneral Ali Habip ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Davut Raciha karşıladı.

Tören ilk olarak Suriye Milli Marşı’nın çalınması ile başladı. Ardından Esad, 21 pare top atışı eşliğinde şeref kıtasını selamladı. Gerçekleşen törende iki şehit çocuğu, Esad’a çiçek sundu.

Törenin ardından Esad, şehitler anıtına çelenk koyarak şehitlerin ruhuna Fatiha okudu. Şehitler Anıtı’ndaki törene parti ileri gelenleri, il valileri, halk örgütleri ve sendika başkanları, milletvekilleri, emniyet, ordu, silahlı kuvvetlerden çok sayıda yüksek rütbeli subay katıldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.