Billie Eilish Çevreci Kıyafetler Öne Sürüyor

Son dönemde müzik sektöründe isim yapan Billie Eilish, H&M ortaklığı ile kıyafet koleksiyonu öne sürdü.

Son yıllarda müzik dünyasında özellikle gençler arasında popülerliğini arttıran Billie Eilish, çevre sorunlarını sürekli öne getiriyordu.

Sezona ‘Where Do We Go?’ adı altında dünya turu ile başlayan Eilish, plastik pipetleri yasaklamış, hayranlarını kendi su şişeleri getirme yönünde teşvik ederek her konser alanına mümkün olduğunca çok sayıda geri dönüşüm kutusu koymuştu.

Şimdilerde ise Eilish, H&M ile bir anlaşma yaparak, büyük boy silüetlerden esinlenerek bir ürün yelpazesi öne çıkardı.

H&M yaptığı basın açıklamasında, koleksiyondaki her üründe “daha sürdürülebilir şekilde tedarik edilen” materyaller kullanıldığı öne sürülüyor.

Koleksiyondaki tasarımlarda Eilisih’in resmi logoları bulunuyor. Bej, siyah ve neon yeşili ile sunulan ürünler baskılı tişörtler, balıkçı şapkalar, bel çantası ve büyük boy sweatshirtler şeklinde yerini alıyor.

H&M Divided Tasarım Başkanı Emily Bjorkheim, “Billie Eilish kesinlikle ilham verici bir sanatçı ama aynı zamanda dünya genelinde çok sayıda kişinin kişisel stili ve değerlerini ifade ediş tarzındaki gücüne hayranlık duyduğu biri. Hayranlarının Eilish’in dünyasına adım atmasına ve tarzlarını özgürce ifade edebilme gücünü hissetmelerine imkan tanımak istedik” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.