Bir İngiliz Kraliyet Üyesi İlk Kez İsrail’de

İngiliz kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Cambridge Dükü Prens William, kraliyet ailesinin ilk resmi İsrail ziyaretini gerçekleştirmek üzere İsrail'in Tel Aviv kentine geldi.

Cambridge Dükü Prens William, resmi temasları kapsamında geldiği İsrail’de Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin ve Başbakan Benyamin Netanyahu ile bir araya geldi.  Prens William, İngiltere Kraliyet Ailesi’nden İsrail’e resmi ziyaret düzenleyen ilk isim oldu.

Konuğunu Cumhurbaşkanlığında kabul eden İsrail Cumhurbaşkanı Rauven Rivlin, Presn William’ın Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ile yarın yapacağı görüşmeye istinaden, kendisinin barış mesajını sağlamasını istedi. Görüşmenin ardından Prens William, İsrail Cumhurbaşkanı’na eski İngiliz futbolcu Steven Gerrard imzalı Liverpool futbol takımının formasını hediye etti.

Prens William, İsrail ziyaretinin ilk gününde diğer bir önemli görüşmesini de Başbakan Netanyahu ile gerçekleştirdi. Görüşmeye ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Prens William, bu sabah Batı Kudüs’te bulunan, 2. Dünya Savaşı’nda hayatını kaybeden Yahudilerin anısına yapılan Yad Vaşem’i (Soykırım Müzesi) ziyaret etti.

Prensin İsrail ziyaretini tamamlamasının ardından Filistin’e geçmesi bekleniyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.