“Birinci Taraf Yapım Ekibi, İkinci Taraf Yıkım Ekibi”

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, seçimin iki taraf arasında olduğunu belirterek, "Birinci taraf yapım ekibi, ikinci taraf yıkım ekibi" şeklinde konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım, Anakra’da 19 Mayıs Stadyumu’nda gerçekleştirilen miting konuşmasında, AK Parti olarak 16 yıl boyunca milletle bir ve beraber yürüdüklerini, daha nice yıllar da beraber yürüyüp, ülkeyi birlikte kalkındıracak ve büyüteceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde istikrar ve güvenin olduğuna vurgu yapan Yıldırım, yeni sistemde maclis, yasama ve denetim görevini daha da etkin şekilde yapacağını, daha güçlü bir meclis olacağını ve Cumuhrbaşkanının kuracağı hükümet güvenoyunu meclisten değil milletten alacağını belirtti.

Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğu gerçeğini bildiğini aktaran Yıldırım, “Bazı adaylar var, yalancı pehlivan gibi piyasaya çıkmış vaziyetteler Türkiye’nin gücünün farkında değil. Bu seçim iki taraf arasında oluyor. Birinci taraf yapım ekibi, ikinci taraf yıkım ekibi. Sanki bunlar ağız birliği yapmışlar, AK Parti ne yaptıysa ‘yıkacağız, yaptırmayacağız, projeleri durduracağız, devletin kurumlarını satacağız.’ diyorlar. ‘Kanal İstanbul’u yaptırmayacağız, hızlı trene ne gerek var, yerli araba bizim neyimize’ diyorlar. Dünyada böyle bir seçim vaadi var mı? Bütün dünyada adaylar yapacaklarını anlatırlar, burada da bizimkiler yapılanları nasıl yıkacaklarını anlatıyor. Sizin yakacağız, yıkacağız dediğini o yaptırımlarla bu ülkenin insanları gurur duyuyor.” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.