Bo Xilai ve Wang Lijun’un Canlı Organ Toplama Suçlarına Katılımı

Çin’de Falun Gong İşkencesi

Bo Xilai ve Wang Lijun, canlı organ toplama suçlarına karışan ana şüphelilerden ikisidir.

Wang Lijun ve Bo Xilai‘ı kuşatan son olaylarda, canlı Falun Gong uygulayıcılarının organlarını toplama suçlarına katıldıklarına dair sunulan önemli ipuçları bulunmaktadır. Bo ve Wang, canlı organ toplama suçlarına karışan ana şüphelilerden ikisidir.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) grupları arasında mücadele hep, çok hassas ve temel konu olan Falun Gong zulmü ile nasıl başa çıkılacağını içeriyordu. Jiang’ın grubunda bulunanlar en çok, tek bir kritik konunun açığa vurulmasından korkmaktadır —canlı Falun Gong uygulayıcılarının organlarının toplanması.

Durumdan bilgisi olan ABD’li bir yetkiliye göre, Wang Lijun, ABD Konsolosluğuna, Bo Xilai ve Zhou Yongkang’ın organ toplanmasına nasıl karıştığı hakkında kanıtlar içeren çok değerli bir bölüm dahil belgeler teslim etti.

Liaoning Eyaletindeki Dalian’ın parti sekreteri ve belediye başkanı olarak hizmet eden Bo Xilai, bir yabancı sermaye girişimi kurulmasını onayladı. Bu yabancı şirketin patronu dünya çapında düzenlenen bir “Vücut Dünyası” sergisini kuran bir Alman. Sergilenenlerinin arasında genç bir anne ve sekiz aylık cenininin cesedi bulunmaktadır. Sergiyi gören insanlar şok oldular. Hangi aile gönüllü olarak, bir anne ve onun doğmamış çocuğunun vücudunu bağışlar? Medya, sergiyi görmeye gidenlerin birçoğunun dehşet içinde yere yığıldığını rapor etti. Birçok Çinli, Çinli insanların vücutlarını küçük düşüren bir görüntü olduğunu iddia ederek sergiye karşı protesto düzenledi.

Çin yasaları, cesetlerin satışını yasaklar ama ihracat ve ithalat lisansı olmayan üreticiler, gümrük ve karantina bölümlerinin önünde formalin solüsyonuna daldırılan insan örneklerinin yüzlercesi açıkça ithal ve ihraç edilmiştir. Bo Xilai’ın koruması altında, “ceset işleme fabrika işi” patlama yaşamaktadır. Bo’nun sadece canlı insanların organlarının toplanmasına katılmadığına aynı zamanda da çok sayıda cesedi sattığına inanılmaktadır. Son zamanlarda, Epoch Times gazetesinde, ABD Hükümeti ve uluslararası toplumun, Dalian’daki işleme fabrikasındaki cesetlerin kökenleri ile ilgili bağımsız bir araştırma yapmasını önemle talep eden bir mektup yayımlandı.

Jinzhou Şehri Polis Bölümünün “Yerinde Zihinsel Araştırma Merkezi” yöneticisi Wang Lijun, “Bilimsel Araştırma Çin Guanghua Fonu” tarafından Guanghua Yenilik Ödülü verildi. Ödül, ölüme sebep olmak için enjekte edilen sıvı bir ilaç için yaptığı araştırmalar sonucu kendisine sunuldu. O, kişinin acısız bir ölüm gibi hızla ölmesini mümkün kılan bir enjeksiyon tasarladı, böylece organlar, en taze durumda toplanabilirdi. Wang, iki yıl içinde binlerce organı biçtiğini itiraf etti. Verilere göre, ölenlerin organlarını bağışlayan Çinli vatandaşların sayısı neredeyse sıfırdı. Üstelik Çin’in idam sayısı, sadece birkaç bindir. Jinzhou gibi küçük bir şehir için bu binlerce organı sağlayan kimdi?

2009 yılında, Dünya Falun Gong Zulmünü Araştırma Koalisyonu, canlı Falun Gong uygulayıcılarının organlarının toplandığını doğrulayan bir görgü tanığının ifadesini yayınladı. O zaman, Wang Lijun’un altında bir polis memuru hizmet ediyordu. 9 Nisan 2002 tarihinde, Shenyang Askeri Genel Hastanesinin on beşinci katında ameliyathanede, şahsen, 30 yaşında bir Falun Gong uygulayıcısı olan kadın bir lise öğretmeninin üzerinde duran iki tıbbi personeli gördü. Ona herhangi bir anestezi enjekte etmediler ama hala canlıyken organlarını çıkardılar.

İfadesinde şöyle dedi: “Bıçak, aşağıya doğru kesiyordu, kanı dışarı sıçrıyordu… O anda, biz (silahlı polisler), her birimizin elinde bir silahla nöbet tutuyorduk. Açıldığında bir kez yüksek sesle ‘Ah!’ diye bağırdı. O sonra, ‘Falun Dafa büyüktür’ diye bağırdı… O anda, doktor, askeri cerrah tereddüt etti. Daha sonra, amirimiz (polis memurlarının amiri) bana baktı. Sonra amirimiz başını salladı ve o damarları yapmaya devam etti… (Kadının) ilk olarak kalbi ve ardından böbrekleri alındı. Kalp damarları makas ile kesildiği zaman, o, titremeye başladı. Bu son derecede korkunçtu. Ben onu iyi taklit edememe rağmen sizin için sesini taklit edebilirim. O, bir şeyi koparılıp ayrılıyormuş gibi ses çıkardı ve sonra, “ah” diye devam etti. O andan itibaren daima, hem iki gözü geniş açıldı hem de ağzı tamamen açık kaldı. Ah… Ben, devam etmek istemiyorum.”

Falun Gong uygulayıcılarına karşı Jiang’ın politikası, “İtibarlarını yık, mali açıdan iflas ettir ve fiziksel olarak yok et” idi. Taraftarları, aşırı bir dereceye kadar bu acımasız ve insafsız zulmü arttırdı. Uluslararası insan hakları avukatı Bay David Matas tarafından yapılan bir araştırmaya göre, en az 40.000 organ, Falun Gong uygulayıcılarından geldi. Jiang’ın taraftarları, Matas’ın tanımladığı gibi para için organları sattı. “…Dünya üzerinde tüm insanlığın bozulmasına neden olacak vahşetin yeni bir formu ile karşı karşıyayız” dedi.

Şimdi, Bo ve Wang, görevlerinden alındı. Canlı Falun Gong uygulayıcılarının organlarının toplanması ile ilgili suçların ayrıntıları göz önüne alındığında özel dikkat ile bu iki katil için bir soruşturma yürütülmesi mantıklı olacaktır.

Jiang ve taraftarları tarafından Falun Gong zulmü, 13 yıldır devam etmektedir. “Wang-Bo olayı”, söylendiği gibi, Jiang rejiminin kötü öğelerini temizlemek için bir fırsat sağlayabilir. Jiang, Luo, Liu, Zhou ve diğer suçlular, adalet önüne getirilmelidir.

Xiaoli tarafından hazırlandı

Orjinal İngilizce Yazı

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.