Bodrum’da Türk Filmleri Haftası

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bu yıl 4’ncüsü düzenlenen Bodrum Türk Filmleri Haftası ünlü yönetmen Murat Şeker ve Orhan Tekeoğlu’nun katılımları ile başladı.

Bu yıl dördüncü kez düzenlenen Bodrum Türk Filmleri Haftası, düzenlenen açılış kokteyli ile sinemaseverlere merhaba dedi. Bodrum Sinema ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bodrum Belediyesi, Cinemarine ve Magazin Gazetecileri Derneği başta olmak üzere film sektöründen de bir çok firmanın destek olduğu 4. Bodrum Türk Filmleri Haftası, yapılan söyleşiler ve film gösterimleri ile start aldı.

Bodrum Sinema ve Kültür Derneği ve Cinemarine’in işletme sahibi Cenk Sezgin’in ev sahipliğinde Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, Kare Avlu’da düzenlenen açılış kokteyline Yapımcı, Yönetmen ve Senarist Murat Şeker ve Orhan Tekeoğlu’nun yanı sıra sinemaseverler de katılarak ilgi gösterdi. Kokteylin ardından Cinemarine Salon 1’de Murat Şeker ve Orhan Tekeoğlu ile söyleşi yapıldı. Söyleşiye Bodrum Sinema ve Kültür Derneği Başkanı ve Cinemarine Sinemaları’nın işletmecisi Cenk Sezgin de katılarak ünlü yönetmen ve sinemaseverlerle yaklaşık bir saat boyunca sinema üzerine keyifli sohbetler gerçekleştirdi. Söyleşi sonrasında Sezgin ve yönetmenler sinemaseverlere gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ederek film gösterimlerine katılmak üzere salondan ayrıldı. Dernek Başkanı Cenk Sezgin ayrıca, Tekeoğlu ve Şeker’e katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Söyleşinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yönetmen Murat Şeker, etkinliğin çok güzel olduğunu belirterek Aralık ayında vizyona girecek olan Çakallar ile dans 3 filmi hakkında şöyle konuştu: “Çakallarla Dans serisi popüler bir seri oldu, film 5 Aralıkta vizyona girecek. Film aynı kadronun devam ediyor. Yeni transferlerde var. Kadroya Gürkan Uygun, Derya Baykal ve Derya Şensoy gibi isimleri de kattık. Dolayısıyla devam filmlerinin en korkunç ve seyirciyi hayal kırıklığına uğratan kısmı kadrodaki eksilmelerdir. Bizde eksilme olmadı, kadromuzu daha da güçlendirdik. Film sinema salonlarında iyi rakamlara ulaştığında ne olur bilemem ama şu anda benim için projenin final filmi gibi duruyor. Benim kafamda olan aynı ekiple farklı bir tema oluşturmak. Tamam mı devam mı diye 5 Aralık’ta seyirci karar verecek.”

Kaynak: İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.