Botox veya Estetikten Kaçınmak için 5 Neden

Yüzünüzdeki her çizginin, yaranın, işaretin, benlerin, ve göze çarpan karakteristik bir organın anlamı ve önemi olduğunu biliyor muydunuz? Bu sizi şaşırtabilir, özellikle de günümüz toplumunda “kusur” olarak adlandırılan bu tip her özelliğin ortadan kaldırılmasına yönelik koşullandırılmış olduğumuz düşünülürse..

RACHEL+WEISZ-443x590
Rachel Weisz, 42, Emma Thompson ve Kate Winslet ile ortaklaşa bir İngiliz Anti-Kozmetik Araştırma Enstitüsü Kurdu. (Jason Merritt/Getty Images)

Jean kitabında Antik Çin Tıbbının bir kolu olan “Çin Yüz Okuma Sanatı”nı açıklıyor. Çin yüz okuma sanatı her insanın kendine has bir kişisel plan ile doğduğunu, bu özelliklerin yüzün şeklinde saklı olduğunu ve kişinin kişilik özellikleriyle ilgili çok önemli bilgiler barındırdığını öğretir. Bu özellikler yüzün şeklinden, işaretlerinden okunabilir.

JULIA+ROBERTS-424x590
Julia Roberts, 45, New York Magazinine verdiği röportajda yaşlandığında nasıl görünmek istediğini görmek istediğini ve çocuklarının yüzündeki çizgilerden duygularını görebilmesini istediğini belirterek “yüzünüz bir hikaye anlatır” dedi (By Frederic J. Brown/AFP/Getty Images)

Hayatınızın Gerçek Amacı Yüzünüze Yansıtılmıştır

Yüzünüzdeki, burnunuzdan ağız kenarlarınıza kadar uzanan gülme çizgileri, Çin yüz okuma sanatında “hukukun emirleri” olarak tabir edilir. Bu çizgilerin yoğunluğu özgün ve anlamlı bir hayat yaşamaya olan güçlü ihtiyacı anlatır.

Burada önemli bir nokta bulunmaktadır, Haner bu çizgiler hakkında şöyle diyor: “Bu gülme çizgileri siz amacınızın ardından giderken ortaya çıkar, buda doğru yolda olduğunu anlatır.”

Bu durum bu çizgilerin oldukça pozitif bir işaret olduğunu gösterir. Neden size yol gösteren bu çizgilerden kurtulmak isteyesiniz ki?

JULIANNE+MOORE-393x590
Julianne Moore, 52, hiç bir estetiğe sahip değildir. (By Frederick M. Brown/Getty Images)

Kaz Ayakları Çok Güldüğünüzün İşaretidir

Gözünüzün etrafındaki kaz ayakları olarak bilinen çizgiler, Çin yüz okuma biliminde neşe çizgileri olarak tabir edilir. Oldukça pozitif öyle değil mi? Gülümsemekten, kahkaha atmaktan ve açık bir kalbe sahip olmaktan kaynaklanırlar.

Burnunuzun Büyüklüğü Kişisel Gücünüzü Anlatır

Belki istediğiniz gibi görünmüyordur fakat burnunuzun şekli çok önemli bir işarettir. Özellikle 40lı yaşlara doğru elde edebileceğiniz kişisel gücü anlatır. Nekadar büyükse okadar büyük bir potansiyelinizin olduğunun ifadesidir.

Kitabında Haner “burun estetiği” yaptıranların 40lı yaşlarında deneyimleyecekleri gücü büyük oranda kaybedeceklerini ayrıca hayat boyu kişisel gücünde de bir takım azalmalar yaşayacağını öne sürüyor.

Burnun şekli kişiliğiniz hakkında daha fazla bilgi açığa çıkarabilir, örneğin kemikli bir burna sahip bir kişi maddiyatla fazla ilgilenmeyen fakat etli bir burna sahip kişi ise bunun aksine maddiyata önem veren bir kişilik sergiler.

Eğer burun delikleri oldukça görünür haldeyse bu kişinin parasını düşüncesizce harcayacağı anlamına gelir. Bu şekilde bir buruna sahip olanların para harcayışını bir gözlemleyin! Fakat aşağı doğru bir burun yatırım yapabilen bir kişilik sergiler.

Çizgiler Duygusal ve Fiziksel Dengesizlikleri Gösterir

Gözlerin altında şişlikler veya morluklar böbrek sorunlarını gösterebilir. Kaşlar arasındaki ve yukarı doğru dikey çizgiler tansiyonun yüksek olduğunu ve endişeli bir yapıya sahip olduğunu gösterir. Stresin nedeni ortadan kaldırılmazsa botox uygulamasından bir süre sonra yeniden belireceklerdir.

Dudak kenarlarındaki çizgiler ise sizin duygusal olarak tükenmiş olduğunuzu ve kendinizden fazla fedakarlık ettiğinizi gösterir. Sizin dengesiz durumlarınızı size işaret eden bu çizgilerden gerçekten kurtulmak istiyor musunuz?

Kırışıklıklardan Kurtulmak? Dikkatli Olun!

Yaşlılığın kabul edilmediği günümüz toplumunda kırışıklıklar çoğu zaman onaylanmamaktadır. Fakat Haner kırışıksız bir cildin duyguları bastırılmış bir kişiliği sergileyebileceğini söylüyor. Diğer bir sebep ise kırışıklıklara sahip olmayan kişinin çok korunaklı bir varoluşa yani kendini dış etkenlerden, stresli durumlardan koruyarak yaşadığını ifade ediyor. Bu tip bir insan eğer aniden çok stresli bir olayla karşılaşırsa kırışıklıklar aniden hızlı ve dramatik bir şekilde belirebilir.

Üçüncü bir seçenek ise kırışıksız bir cilde sahip olan kişi stresle mücadelede çok başarılıdır. Bu kişi stresli durumlara takılıp kalmaz dolayısıyla kırışıklıklar stresli dönemlerde varolur ve sonra ortadan kaybolur. Bu kişi duyguların varlığını kabul edebilir ve ortaya çıktıklarında onları serbest bırakabilme yeteneğine sahiptir. Duyguları içinde sıkışıp kalmaz, kabul eder, yaşar ve atlatır. Haner en kötüsünün duyguların içinde sıkışıp kalmak olduğunu söylüyor.

Öyle görünüyor ki Botox uygulaması stresli durumları bertaraf etmenin dışsal bir yolu..

The Epoch Times publishes in 35 countries and in 19 languages. Subscribe to our e-newsletter.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.