Brexit Maliyeti 90 Milyar Sterlin Olabilir

İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond, İngiltere’nin anlaşmasız Brexit’in gerçekleşmesi durumunda, ülke ekonomisine maliyeti yaklaşık 90 milyar sterline mal olabileceğini söyledi.

İngiltere Maliye Bakanı Hammond, ülkesini herhangi bir anlaşma olmadan Avrupa Birliği (AB)’nden ayrılmasının yanlış olduğunu, bunun ülke ekonomisine maliyetinin yaklaşık 90 milyar sterlin olabileceğini bildirerek şunları söyledi;

“Hiç şüphem yok ki anlaşmasız ayrılık, duraklamanın ani etkilerine cevap verilebilmesi için çok miktarda para gerektirecek. Bu da vergilerin azaltılması ya da harcamaların artırılması için yeterli paranın olmaması demek. Fakat izin verirseniz dahası var. Hükümetin analizleri, anlaşmasız ayrılığın, hazineye 90 milyar sterlinlik etki edeceğini gösteriyor.”

İngiltere’de iktidardaki Muhafazakar Parti’nin liderliği için yarışan Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt ve eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson, yeni bir anlaşma sağlanamaması durumunda İngiltere’nin, 31 Ekim’de kesin olarak anlaşmasız bir şekilde AB’den ayrılacağını belirtmişti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.