Broadway Yıldızı Cordero Kovid-19 Nedeniyle Vefat Etti

ABD’de 3 aydan fazla Kovid-19 ile savaşan ünlü müzikal oyuncusu Nick Cordero 41 yaşında yaşamını yitirdi.

Çin’in Wuhan kentinde çıkan ve hükümetin gizlemesiyle tüm dünyaya yayılan Kovid-19 salgını Broadway’in ünlü ismine de sıçradı.

Broadway Müzikallerinin önde gelen isimlerinden Nick Cordero 41 yaşında Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

Geçtiğimiz ay virüse bağlı gelişen bacağındaki kan pıhtılaşması nedeniyle bir bacağı kesilmişti. Tiyatrocu eşi Amanda Kloots, geçtiğimiz aylarda eşi Nick Cordero’nun sağ bacağının koronavirüsün yol açtığı komplikasyon nedeniyle kesildiğini açıklamıştı. Kloots, sağ bacağında kan pıhtılaşması olduğunu ve ayak parmaklarına kan gitmediğini söylemişti.

Kloots, sosyal medya hesabından “Bir mucize olması için dua ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Amanda Kloots, eşinin Sevgililer Günü’nde kendisine “Gelecek belirsiz, yol ise çok açık değil ama sen yanımda olduğun sürece bütün yolları korkusuzca yürürüm” dediğini de ifade etmişti.

Kloots, son paylaşımında eşinin ölümünü “Tanrının artık cennette bir meleği daha var. Biricik kocam bu sabah hayatını kaybetti. Ailesinin sevgisi ve dualarla birlikte bu dünyadan ayrıldı. Kalbim paramparça. Onsuz bir hayat hayal edemiyorum. Nick çok parlak bir ışıktı. Elvis ve ben onunla yaptığımız her şeyi özleyeceğiz” dedi.

Kanadalı aktör Nick Cordero, 2014 Broadway müzikal Mermi Broadway’de Cheech rolüyle Müzikalde En İyi Erkek Oyuncu dalında Tony Ödülü ve Müzikalde Üstün Özellikli Erkek Oyuncu dalında Drama Masası Ödülü’ne aday gösterilmişti.

Geçtiğimiz yıl New York’tan Los Angeles’a taşınan çiftin 1 yaşında Elvis adında bir çocuğu bulunuyordu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.