Reenkarnasyon Hikayeleri – 2

Bu dünyaya kaçıncı gelişimiz? Reenkarnasyon-2

Şahinaz Bolkan

Bu haftaki hikayemiz Şahinaz Bolkan’ın reenkarnasyon hikayesi… Kendisi doğmadan önce kendisine anlatılanları gazetemize aktaran 1935 doğumlu Şahinaz Bolkan bakın bizlere bu konuda neler anlattı…

‘Babam o zamanlar… takriben 1924’lerde Tarsus’un varlıklı kişilerinden biriydi.  Bir gün bir tehdit mektubu alır.  Mektupta Tarsus’ta  bilinen bir kayanın altına büyük miktarda bir paranın konulması istenmekte ve eğer bu para konulmazsa ölümle babam  tehdit edilmektedir.  Bunu duyan dayım  eniştemi ne cesaretle tehdit ediyorlar deyip onların karşısında ben varım der. Adamlarsa gelsinler alsınlar parayı diyerek, paranın kayanın altına  konulacağı saat gidip kayanın üstüne oturur ve beklemeye başlar… Evdekilerin tüm ısrarlarına rağmen oraya gider. Ve bir süre sonra eve gelmeyince onu aramaya gidenler dayımı arkasından bıçaklanarak ölü bulur. Sırtından aldığı bıçak darbesi kalbine gelmiş ve dayım o anda ölmüş.

Bu ölümün hemen akabinde hamile olan annem bir erkek çocuğu doğurur ve adını Ali Kemal koyarlar. Doğan ağabeyim dayımın sırtındaki bıçak yarasıyla doğar ve bana anlatılardan  hatırladığım kadarıyla yara tazedir üstünde kan bile vardır. Daha sonra ağabeyim konuşmaya başlar başlamaz kendisini bıçaklayan kişinin kim olduğunu nerede oturduğunu kendisini nasıl ve ne şekilde öldürdüğünü dile getirir.  Zaten anlatılanlara göre sözü edilen bu kişi de yakalanmış ve kısa bir sürede olsa cezasını görmüş.

Çocukken sık sık bu kendisini öldüren kişiyi düşünüp hırslanan daha sonra da ağır ceza hakimi olan ağabeyim bu olay hakkında büyüdükten sonra artık fazla konuşmamayı ve herşeyi unutmayı tercih etmiştir.  ’

İşte bu da Şahinaz Bolkan hanımefendinin bizzat kendi ailesinde yaşadığı bir olaydır. O  bize biz size anlattık… Evet yazımızı, yine,  ister inanın ister inanmayın diyerek bitiriyoruz. Bir sonraki reenkarnasyon hikayemize kadar hoşçakalın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.