Bursa Mehter Takımı Londra’da İngilizlere Konser Verdi

BURSA- Bursa’yı ve Türkiye’yi temsil etmek üzere İngiltere’nin başkenti Londra’ya giden Bursa Mehter Takımı gönülleri fethetti.
Londra’da bu yıl 4.’sü düzenlenen ‘Anadolu Yaz Kültür Festivali’ne katılan Bursa Mehter Takımı festivale damgasını vurdu. Kuzey Londra’daki Clissold Park’ta yapılan festivalde 6 konser veren Bursa Mehter Takımı ‘Ceddin Deden’, ‘Gençosman’, ‘Fetih’ ve ‘Hücum Marşı’ gibi eserler yanında, ‘İstiklal Marşı’ ile ‘Britanya Milli Marşı’nı seslendirerek, Londra’da yaşayan Türkler kadar İngilizlerden de büyük alkış aldı.

Anadolu Toplum Birliği ve Süleymaniye Kültür Merkezi tarafından gerçekleştirilen festivalde yemek yarışmaları, moda gösterileri, hat ve ebru sanatı gibi Türk kültürünün önemli unsurları da tanıtıldı.

Yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği festivale, Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Ahmet Demirok, İngiliz milletvekilleri Jeremy Corbyn, Andy Love, Meg Hiller ve Londra Anakent eski Belediye Başkanı Ken Livinstone da katıldı.

Bu yıl Kosova, Fransa ve Hollanda’da da konserler veren Bursa Mehter Takımı, gelecek ay İsveç ve Finlandiya’da, Ekim ayında ise Almanya’da katılacağı festivallerin hazırlıklarına da başladı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.