Bursa’da Holiganların Taşkınlığı Maç İptal Ettirdi

Süper Toto Süper Ligde dün akşam saat 20.00’de başlaması gereken Bursaspor-Beşiktaş Karşılaşması maç öncesi çıkan olaylar nedeniyle iptal edildi.

Bursa Holiday Inn Otel’de konaklayan ve saat 18.30’da Otelden polis eskortu eşliğinde ayrılması gereken Beşiktaş Kafilesinin, Bursa Atatürk Stadı çevresinde Bursaspor taraflarının  çıkarmış olukları taşkınlıklar nedeniyle stada intikali ertelendi. Bursa Atatürk Stadı önünde bekleyen yeşil beyazlı taraftarlar, maça siyah beyazlı taraftarların gelmesini istemedikleri gerekçesiyle polisle tartıştı.Çıkan olaylarda polise taş atan taraftarlar biber gazıyla durduruldu.Biber gazından taraftarlar, polisler ve vatandaşlar olumsuz etkilendi.

Çıkan olaylar üzerine Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Lütfi Arıboğan yaptığı açıklamada Bursa Atatürk Stadı çevresinde çıkan olaylar üzerine valilik, emniyet birimleri, maç gözlemcileri, hakemler ve diğer sorumlularla yaptıkları görüşmeler üzerine TFF Yönetim Kurulu olarak maçın güvenli bir şekilde oynanamayacağı gerekçesiyle Bursaspor- Beşiktaş maçının iptaline kakar verdiklerini bildirdi. Arıboğan, Beşiktaş’ın maçın oynanacağı stada bile giremediğini, Daha önce taahhüt edilmesine rağmen Beşiktaş taraftarlarının maça gelemediğini bu yüzden de maçın iptal edildiğini maçla ilgili son kararı TFF Yönetim Kurulu vereceğini söyledi.

Karara tepki gösteren Bursaspor yönetimi ise Beşiktaş kafilesinin stada gelememesinin sorumlusunun kendileri olmadığını ve kulüp olarak stad ve stad güvenliğinden sorumlu olduklarını söyleyerek karara itiraz edeceklerini bildirdi.

Yoruma kapalı.