Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Olağanüstü Genel Kurulda Güven Tazeledi

Spor Toto Süper Ligi’nde zirve mücadelesi veren Bursaspor’da kulüp başkanı İbrahim Yazıcı Olağan Genel Kurul’da yeniden başkan seçildi.
Seçimler öncesinde kürsüden sitemkar bir konuşma yapan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, “Birileri konuşuyor, diyorlar ki ‘başkan ortada yok’. Evet ortada yokum ama ortada şampiyonluk var.” dedi.
Açık oylamayla yapılan olağanüstü genel kurulundaki seçimlere, oy kullanma hakkı bulunan bin 779 üyeden 546’sı katıldı. Genel kurulda verilen önerge gereği açık oylama yapılırken İbrahim Yazıcı başkanlığındaki yönetim güven tazeledi.
Atatürk Spor Salonu’nda çoğunluk aranmaksızın gerçekleşen Genel Kurul öncesi konuşan Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, Bursaspor`un Genel Kurulunun bu kadar az üyenin katılımıyla yapılmasının kendisini çok üzdüğünü söyledi. Geçen yılın şampiyonu Bursaspor`un kongresini aslında ilk toplantıda yapması gerektiğini dile getiren Şankaya, “Ama malesef biz bunu yapamadık. İkinci toplantıya da çok az katılım var. Bin 904 üyesi olan Bursaspor`un genel kuruluna bu kadar az delegenin gelmesi üzücü.” diye konuştu.
Geçen yılki şampiyonlukta katkıları olan kulüp yöneticilerine ve kent yöneticilerine şampiyonluk anı brövesi ile şampiyonluk anı topu hediye edildi. Verilen önergeyle Av.İsmail Hakkı Sezgin kongrenin Divan başkanı seçildi. Genel kurul üyelerine bir konuşma yapan Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, kulüp camiasından basına kadar birçok kesimin kendi yönetimine haksız eleştiriler yaptığını söyledi.

BURSASPOR SİZİN OYUNCAĞINIZ DEĞİL
Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, genelde okuyarak konuşma yapmadığını, ancak kantarın topuzunu kaçırmak istememesi sebebiyle konuşmasını kağıttan okudu. Yazıcı, şunları söyledi:
“Göreve gelirken, bundan 3 sene önce şampiyonluk lafını ağzına alacak cesaretli bir insan yokken biz ne dediysek yaptık. İkinci yılda şampiyonluk mücadelesi vereceğimizi söyledik, fazlasını yaparak şampiyon olduk. Bursaspor’u tüm borçlarından arındırıp zirve yarışında olan bir takım haline getirdik. Buna rağmen haksız eleştiriler var. Basında yalan haberler yeralıyor. Ya bunlar insan değil, ya da bunların Allah korkusu yok. Hepimiz büyük bir masanın etrafındayız. Siz masanın üstünde her şey yolundaymış gibi görüyorsunuz. Bir de masanın alt tarafı var. Yüzümüze gülenler, arkamızdan işler çeviriyor. Bunların oyuncakları elinden alındı.

Şunu bilmeliler ki Bursaspor artık sizin oyuncağınız değil. Siz gidin kendinize başka oyuncak bulun. Bursaspor’un yakasından düşün artık. Bize diyorlar ki futbolcuları niye satmıyorsunuz, reklam niye almıyorsunuz? Sercan’ı, Ozan’ı, Volkan’ı istiyorlar ‘Satma başkan’ diye herkes ayağa kalkıyor. Oyuncumuz değerli olduğu için onları satmıyoruz.
Göğüs reklamı için önerilen rakamlar aklımızdan geçenle aynı olmadığı için oyuncularımızı vermiyoruz. Yıldız oyuncumuzu vermiyorsak şampiyon takımın formasını neden ucuza satalım. Oyuncumuz değerli de formamız değersiz mi? Bursaspor formasına markasını yazdırmak isteyen, formanın hakkını vermek zorunda. Benim kulübümün forması kutsaldır.”

SAHA KENARINA SANDALYE ATIP, İDMAN İZLEMİYORUZ
Projeleri hakkında da bilgi veren Yazıcı, göreve geldiklerinde ailesinden çok kulübe gelen alacaklıların yüzünü gördüğünü hatırlattı. Başkan Yazıcı, sandalye atarak saha kenarından idman izlemediklerini, işini sağlam yapan profesyonel insanların işine karışmadığını söyledi.
Faaliyet raporu onaylanırken kulübün bankada 20 milyon 97 bin 9 lira 14 kuruş lirasının bulunduğu, borcunun ise 2 milyon 243 bin 520 lira 50 kuruş olduğu açıklandı.
Divan Kurulu, açık oylama yapılmasını genel kurulda oylattı. Genel kurul üyelerinin açık oylamayı tercih etmesi sebebiyle salondakiler açık oylama yöntemiyledenetim, disiplin kurullarıyla birlikte 42 kişilik Bursaspor Yönetim Kurulu’nu seçti. Başkan Yazıcı, teşekkür konuşmasını yapmazken tebrikleri kabul etti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.