BursaSpor Sırtında Ülker’i Taşıyacak

Bursaspor Kulübü, Yıldız Holding’in ana markası Ülker ile sponsorluk anlaşması yaptı. Anlaşmaya göre, yeşil-beyazlı kulübün profesyonel futbol takımının formasının ve diğer ekipmanlarının sırtında Ülker logosu yer alacak. Yine anlaşma kapsamında Ülker, çeşitli reklam alanlarını kullanma, futbolcularla etkinlikler düzenleme ve reklam filmi çekme haklarına sahip olacak.

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Türk futbolunda çeyrek asırdır hiçbir Anadolu Kulübü’nün ulaşamadığı başarıyı yakaladıklarını belirterek, şunları söyledi:
“Süper Lig şampiyonu olan Bursaspor’un Yıldız Holding ile gerçekleştirdiği bu işbirliğinin, ekonomik olduğu kadar toplumsal sonuçlarının da olacağı kanaatindeyim. Ülke futbolunun geleceği söz konusu olduğunda, kulüplerin üstlendiği misyonun hayli büyük önem taşıdığı düşünülecek olursa, sponsorluk desteği ile kulüplere yönelen yatırımın karşılığı, kalite olarak mutlak surette alınacaktır. Buradan hareketle işbirliğimizin Bursaspor’umuz ve Yıldız Holding için hayırlı olmasını diliyor, formamızın sırtında Ülker markasını taşıyacak olmamızın, sırtımızı gerçekten güçlü bir kuruma dayadığımızın göstergesi olarak kabul edilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker ise şampiyonluk yarışında birçok kulübün olmasının, Süper Lig’deki rekabeti, dolayısıyla renkliliği, heyecanı ve kaliteyi daha da artıracağını dile getirdi.
Yıldız Holding olarak, futbolda rekabeti artırmak, gelişimin sürekliliğini sağlamak amacıyla, geleceğe yatırım yapan, stratejilerini başarısını istikrarlı bir şekilde sürdürmek üzerine inşa eden kulüplerin desteklenmesi gerektiğini düşündüklerini belirten Şeker, “Bursaspor da kazandığı şampiyonluğun ardından, ligde de iddiasını sürdürerek istikrarını kanıtladı. Bursaspor’la yaptığımız anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı ve verimli olmasını diliyoruz.” dedi.

Sporun, bir gıda firması olan Ülker için mesajlarını iletmek adına uygun bir alan olduğunu söyleyen Şeker, dengeli beslenme ve aktif yaşam vurgusunu bu platformda birleştirdiklerini vurguladı. Şeker: “Bu çerçevede yapılan tüm etkinliklerde ve projelerde önceliğimiz spor ve sporun geleceği olan çocuklar. Yıldız Holding’in Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Basketbol Federasyonu’yla altyapıya yönelik projeleri de var. 3 yılda 100 binden fazla çocuğa değdiğimiz bu projeler kapsamında Bursaspor’la da işbirliği yapacağız. Gerektiğinde tesislerinden faydalanacağız, bazen futbolcuları ve teknik kadroyu proje kapsamında misafir edeceğiz.” diye konuştu.
Şeker, ligin ikinci yarısından itibaren geçerli olacak söz konusu anlaşma ile Yıldız Holding’in futbolda Türkiye Futbol Federasyonu, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un ardından Bursaspor’a da destek vermekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.