Bursaspor Teknik Direktörü Sağlam:”Bu takımın eleştirilmesini hazmedemiyorum”

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Volkan Şen’in ikinci defa aynı hatayı yapması nedeniyle daha önce başvurmadığı bir yönteme üzülerek başvurduklarını söyledi.Cezanın süresini Volkan’ın davranışlarının belirleyeceğini vurgulayan genç teknik adam, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının ardından takımın acımasızca eleştirilmesine sert tepki gösterdi. Sağlam, “Lideriz ve yenilgisiz bir takımız. Bu takımın eleştirilmesini açıkçası hazmedemiyorum ve Bursaspor’un geleceği açısından endişe ile karşılıyorum.” dedi. 

 İZİNSİZ ABD’YE GİTTİ VE ANTRENMANLARA KATILMADI  

Sağlam, kadro dışı bırakılan Volkan Şen’in 2 gün için ABD’ye gitmek istediğini ve bunu da kendisine söylediğini belirterek şöyle konuştu;  

”2 günlük izin için ABD seyehatinin bu zaman zarfına sığmayacağını, ardından yoğun tempoda çalışacağımız için sıkıntımız olacağını dile getirdim, bu yoğun süreçte gidip gelmen münkün değil, ayrıca dönüşte antrenmanlara çıkacaksın, sakatlanma riski var. Bunun hesabını kimseye veremeyiz. Bunu özellikle söyledim kendisine. Maalesef Volkan 10 gün öncede aynı hatayı yapmış olmasına rağmen bizden izinsiz Amerika’ya gitti. Gitti ama dönüşünde normal antrenman programına katılması gerekiyordu. Onu da yapmadı. Çarşamba günü akşam ve Perşembe günü sabah antrenmanına katılmadı. Aynı hatayı ikinci kez tekrar edince biz de bu yönteme başvurmak zorunda kaldık.”  

 CEZANIN SÜRESİNİ KENDİSİ BELİRLEYECEK  

Bursaspor’u başarıya ulaştıran en önemli etkenlerden birisinin takım bütünlüğü ve ekip bütünlüğü olduğunu dile getiren Sağlam, “Takımda 25 oyuncu var. Biz de bu bütünlüğü bozmama adına maalesef çok üzülerek ve istemeyerek de olsa böyle bir karara vardık. Bunu Bursaspor’un geleceği ve Volkan’ın geleceği için yaptık.” diyerek, şöyle konuştu;  

”Bundan sonraki süreçte Volkan’ın tavırları hareketleri, söylemleri, kendisiyle alakalı geleceğini belirleyecektir. O konuda zaman vermemiz mümkün değil. Volkan Şen tabiî ki bizim önemli oyuncularımızdan bir tanesi, tabiî ki onu sokağa atacak değiliz. Bir hata yaptı. Bu hatayı ikinci defa yaptığı için maalesef bu cezayı çekecek. Cezanın süresini kendisi belirleyecek.”  

 BU KONUDAKİ HASSASİYETİMİZ DEVAM EDECEK  

Bu konuda her zaman tavrının aynı olacağını ifade eden başarılı teknik adam, Bursaspor’u sevenlere ve taraftarlara şöyle seslendi;  

“Bursaspor bir tane. Herkesin takıma destek olması gerekiyor. Burada şimdiye kadar şahıslar ön plana çıkmadı. Bundan sonra da çıkmayacaktır. Buradan ben giderim başkası gelir, başkan gider başkası gelir, futbolcular gider başka futbolcular gelir. Bursaspor burada hep kalacaktır. Bursaspor’u korumamız lazım. Bursaspor’u büyük başarılara ulaştıran değerleri korumamız lazım. Bu yüzden bundan sonraki dönemde bu konuyla alakalı hassasiyetimiz devam edecek ve tavırlarımız da aynı olacaktır. Bizim amacımız Bursaspor markasını ve Bursaspor imajını daha yukarı çıkarmaktır. Dolayısıyla herkesin katkı yapmasını bekliyoruz.”  

Üzülerek ve endişeyle takip ettiği bir başka durumdan söz eden Sağlam, İstanbul Belediyespor maçından sonra yapılan haksız ve yersiz eleştirilere tepki gösterdi. Bursaspor’un geçen sezon şampiyon olduğunu, bu sezon da lider durumda bulunduğu hatırlatan Sağlam, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Kayseri gibi rakiplerini geride bıraktıklarını kaydetti.  

 BU TAKIMIN ELEŞTİRİLMESİNİ HAZMEDEMİYORUM  

En yakın rakibine 5 puan fark atmış, 7 maçın 4’ün en zor deplasmanlarda oynamış bir takım olduklarına dikkat çeken Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü;  

“İstanbul Belediye takımı ki Beşiktaş maçını deplasmanda kazandı. Böyle bir takıma karşı deplasmada berabere kaldıktan sonra, bu ligin na mağlup, yenilmemiş ve bir gol yiyerek en az gol yiyen takımı olmuş ve ilk 7 haftada en iyi sonucu elde etmiş bir takım. Bu takımın eleştirilmesini açıkçası hazmedemiyorum ve Bursaspor’un geleceği açısından endişe ile karşılıyorum. Yani şunu düşünemiyorum. Yarın öbür gün Allah göstermesin bu takım liderken bu kadar insafsızca eleştiriliyorken, bu takım ikinci de olabilir. Üçüncü de olabilir. O zaman eleştirileri düşünemiyorum. Düşünmek de istemiyorum.”  

 ELEŞTİRİLER MAKSATLI  

Eleştirilerde iyi niyetli olanlar olmasına rağen, maksatlı ve belli bir amaca yönelik olduğunu da düşünmeden edemediğini ifade eden Sağlam, “Biz şampiyonlar liginde oynuyoruz ve Türkiye ligini de beraber götürmek zorundayız. Böyle yoğun bir süreçte, kim yabancı oyuncuların adaptasyon sorunu devam ederken, her maç daha diri takım çıkarma adına, her maç 6-7 oyuncu değiştirerek maça çıkarken, sezon ilerlediği zaman, bu takım daha iyi bir kadroya kavuşacak. Futbolcular birileriyle daha çok maç yapacak. Ayrıca adım gibi inanıyorum, yabancı oyuncuların takıma katkısı artacak. Bu takımın geleceği adına daha iyimser olması gereken insanları, ortaya böyle karanlık bir tablo çıkarmaları, açıkçası beni çok üzdü.” diye konuştu.  

 GELECEĞİMİZ ADINA ENDİŞELENİYORUM  

Başarılı teknik direktör, açıklamasına şöyle devam etti: “Şunu çok net söylüyorum. Buradaki geleceğimiz adına beni endişelendiriyor. Şunu da çok iyi biliyorum ki, rotasyon kelimesini kullanıp, bir maçta bu kadar oyuncu değiştirilir mi diyen insanlar, biz oyuncu değiştirmeyip aynı takımla sahaya çıkıp kötü sonuç alsaydık, ‘niye oyuncu değiştirmedin, bu takımda başka oyuncular var, onlar niye para alıyorlar’ diye bizi eleştireceklerdi. Onun için Şunu bilsinler ki, herkesin bu konuda bize olumlu katkı yapmasını istiyorum. Eleştiri olur ama bir yere kadar olur. Şu durumdaki bir takımı yerden yere vurmak olaya iyi niyetli yaklaşılmadığını gösterir.”  

 DIŞARIDA BİZİ AŞAĞI İNDİRMEK İÇİN UĞRAŞANLAR VAR  

Takımı zirvede tutabilmek için canla başla çalıştıklarını vurgulayan Sağlam, “Dışarıda zaten bizi aşağı indirmek için insanlar yoğun bir şekilde mücadele ediyorlar. Bir gün bir başkan çıkıyor, hocalar çıkıyor, geçen sene başka hocalar çıkmıştı. Bizi devamlı eleştirmeye çalışıyorlar. Bunlarla uğraşırken bir de içerde kendi insanlarımızla uğraşmak açıkçası bize fazlasıyla üzüyor.” şeklinde konuştu.  

 SAĞLAM’IN MİLLİ TAKIM YORUMU  

A Milli takımın Almanya ile yaptığı ve 3-0 yenildiği maçı da değerlendiren Sağlam, “Oyuncularımızın milli takımda olmaları bizi mutlu ediyor. Onların başarılarını görmekte bizi mutlu ediyor. İlk iki maçta sevinmiştik, dün üzüldük. 3 gün sonra yine maç var. Gerekli dersler çıkarılacaktır. Azerbaycan maçı kayıpsız geçilmesi gereken bir maç oldu. Umarım bunu kazanır geleceğe umutla bakmamızı sağlarlar.” ifadelerini kullandı.  

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.